Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Interešu Izglītībā


Šovasar notiks XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Svētkiem atbildīgi gatavojas arī Birzgales mūzikas skolas orķestris.

7. martā Rīgas Juglas vidusskolā Birzgales pamatskolas pūtēju orķestris bija viens no 12 Rīgas un pierīgas skolēnu pūtēju orķestriem, kuri stājās žūrijas priekšā.

Līdz skatei pūtēju orķestriem bija jāsagatavo 9 augstas grūtības pakāpes skaņdarbi. Viens no tiem bija jāatskaņo kā obligātais, bet otru, kolektīvam ierodoties uz skati, izlozēja orķestru diriģenti. Tādu ,,nervus kutinošu situāciju’’ vēl līdz šim nebija izbaudījis neviens skašu dalībnieks. Birzgales pūtēju orķestris kā savas grupas obligāto skaņdarbu atskaņoja Alfrēda Kalniņa ,,Karodziņu polonēzi’’, bet izlozēts tika Alvila Altmaņa skaņdarbs ,,Kar māmiņa šūpulīti’’.  Dziesmu svētku koncertā ir paredzēts uzstāties notis lasot no mazajām (gājiena) pultīm, arī skatē bija šāds nosacījums.  Tas atstāja ietekmi uz priekšnesuma kvalitāti. Tomēr neskatoties uz visu, tika sniegts atzīstams priekšnesums, kurš tika novērtēts ar III vietu.

Skates otrajā daļā visiem orķestriem bija jāparāda savas prasmes muzicējot kustībā. Birzgalieši, sasparojoties un atceroties visus mēģinājumā dotos aizrādījumus, pārliecinoši nosoļoja un saņēma II vietu.

Birzgales pamatskolas pūtēju orķestra dalībnieki dzīvo Vallē, Rembatē, Ķegumā un Birzgalē. Aptverot šo, apmēram, 25 km rādiusā dzīvojošo dalībnieku dzīvesvietas un nodrošinot viņu piedalīšanos mēģinājumos, liels paldies orķestra diriģentam Laimonim Paukštem un  audzēkņu vecākiem.

 

Priecājamies par mūsu novada Birzgales pamatskolas pūtēju orķestra sasniegumiem.

Paldies skolēniem un orķestra diriģentam Laimonim Paukštem par ieguldīto darbu gatavojotiesXI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites