Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Interešu Izglītībā


Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 10.klases komanda “Ķegumā ir spēks” – Līga Bērziņa, Ivars Laicāns, Jānis Dāvids Siliņš un fizikas skolotājs Jānis Brūveris – ir iekļuvusi 10 labāko komandu vidū Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Jauno Fiziķu skolas organizētajā jaunrades konkursā “Fizikas pavasaris”.

Komandas radošo darbu par tēmu “Viļņa piedzīvojumi” konkursa žūrija ierindoja 10 labāko konkursam iesniegto darbu vidū, kas iegūst tiesības piedalīties jaunrades konkursa un projekta “Fizikas pavasaris” noslēguma pasākumā.

Konkursa noslēguma pasākums notiks 30.aprīlī plkst. 11:00, Cēsu Valsts ģimnāzijā. Pasākums būs kā praktiska un aizraujoša fizikas stunda, ko vadīs profesors Vjačeslavs Kaščejevs un Jauno Fiziķu skolas pārstāvji kopā ar grupas Carnival Youth mūziķiem. Fizikas stundā no pašiem vienkāršākajiem ūdens viļņu principiem stāstījums aizvīsies līdz skaņas viļņiem, ko uzskatāmi palīdzēs demonstrēt mūziķi. Tāpat fizikas stundas dalībniekiem būs iespēja pašiem, izmantojot viļņveida dabu un lāzera difrakcijas parādību, izmērīt sava mata biezumu.

Pasākuma noslēgumā tiks paziņoti konkursa galvenās balvas ieguvēji, kuri saņems ceļazīmi uz Jauno Fiziķu skolas un grupas Carnival Youth vasaras nometni Ziedoņa muzejā* 2015.gada vasarā.

Jaunrades konkurss norisinājās no 30.marta līdz 17.aprīlim projekta “Fizikas pavasaris” ietvaros, tā mērķis bija paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi.

Jaunrades konkursa darbus vērtēja fonda “Viegli” pārstāvis Raimonds Gusarevs, Jauno Fiziķu skolas pārstāvji, Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Universitātes pārstāvis Madars Štramdiers un grupa Carnival Youth.

Projektu “Fizikas pavasaris” fonds “Viegli” sadarbībā ar profesoru Vjačeslavu Kaščejevu un Jauno Fiziķu skolu īsteno pirmo reizi. Tā ietvaros norisinājās jaunrades konkurss 10.-12.klašu jauniešiem, tika uzņemta video lekcija “No gaismas līdz kvantam”, savukārt 30.aprīļa pēcpusdienā Cēsu Valsts ģimnāzijā notiks Vjačeslava Kaščejeva publiskā lekcija par fizikas 21.gadsimta lielākajiem izaicinājumiem.

Vairāk par jaunrades konkursu un tā rezultātiem: www.fondsviegli.lv/fizikaspavasaris

 

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

 

Informāciju sagatavoja:

Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” projektu vadītāja

Arta Platace

T. +371 28334562

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites