Bibliotēkas

Piektdienās 10:00 - 17:00
Sestdienās Bibliotēka slēgta
Svētdienās Bibliotēka slēgta

Katra mēneša pirmā ceturtdiena – metodiskā diena, bibliotēka lietotājiem slēgta.

Dokumenti:

Ķeguma novada bibliotēkas nolikums

Ķeguma novada bibliotēkas lietošanas noteikumi

Ķeguma novada bibliotēkas maksas pakalpojumi

Darba rādītāji uz 01.01.2018.

Lasītāju kopskaits

Klātienes apmeklējumu kopskaits

Izsniegums

Bibliotēkas krājums

Pakalpojumi

Ķeguma novada bibliotēka ir Ķeguma novada pašvaldības kultūras, izglītības un informācijas iestāde, un tās mērķis ir iedzīvotāju bibliotekārā, bibliogrāfiskā un informacionālā apkalpošana. Bibliotēka veic kultūras, informācijas, izglītības, sociālās un izklaidējošās funkcijas, nodrošinot lasītājiem draudzīgu un pamudinošu vidi mācībām un brīvā laika pavadīšanai.

Lasītājiem piedāvājam

Bezmaksas pakalpojumus:

Daiļliteratūru
Nozaru, uzziņu literatūru
Jaunāko periodiku (avīzes, žurnāli)
SBA pakalpojumus  (starpbibliotēku abonements)
Tematiskās un novadpētniecības mapes
Datoru un interneta izmantošanu
Elektroniskās bezmaksas datu bāzes: Letonika un News

Maksas pakalpojumus:

Printēšanu
Kopēšanu
Skenēšanu
Laminēšanu
Dokumentu iešūšanu ar spirāli

Laītavās pieejamie periodiskie izdevumi

Avīzes:

Diena, Kultūras diena, Neatkarīgā Rīta avīze, Ogres Vēstis Visiem, Tautas veselības avīze, Ķeguma Novada Ziņas,

Žurnāli:

100 labi padomi, 9 vīri, Astes, Avene, Avenīte, Čaklās rokas, Dārza pasaule, Ieva,  Ievas māja, Ievas stāsti, Ievas veselība, Ievas virtuve, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ilustrētā Zinātne, LA tematiskā avīze, Leģendas, Likums un taisnība, Mans mazais, Mājas viesis, OK!, Patiesā dzīve, Praktiskais latvietis, Privātā dzīve, Praktiskie rokdarbi, Sestdiena, Spicīte, Una, Veselība, Zintnieks.

BIBLIOTĒKAS VĒSTURE

Ķeguma bibliotēka dibināta 1948.gadā. Līdz 1974.gadam tā atrodas Ķeguma tautas namā. 1974.gadā tiek izveidota atsevišķa Bērnu bibliotēka, kura uzsāk darbu līdzšinējās Ķeguma bibliotēkas telpās. Savukārt pilsētas (toreiz ciemata) bibliotēka pārceļas uz jaunuzcelto ciemata izpildkomitejas (tagad novada domes) ēku un darbojas tur līdz 2001.gadam.

2001.gadā Ķeguma novadā uz vecās skolas pamatiem tiek uzcelta jauna, īpaši bibliotēkas vajadzībām piemērota ēka ar kopējo telpu platību 500m2. Šajā gadā notiek bibliotēku reorganizācija, kuras rezultātā, apvienojoties pilsētas un bērnu bibliotēkām, izveidojas Ķeguma pilsētas bibliotēka ar bērnu nodaļu.

2001.gada 15.augustā jaunā bibliotēkas ēka ver durvis lasītājiem.

2006.gada 12.decembrī Ķeguma novada bibliotēka tika akreditēta un tai piešķirts vietējās nozīmes bibliotēkas statuss. (Apliecība Nr.43).

2010.gada janvārī tika veikta novada bibliotēku reorganizācija un izveidota Ķeguma novada bibliotēka ar filiālēm Tomē un Rembatē.

No 2013.gadā februāra, ņemot vērā Bibliotēku padomes ieteikumu, ir Ķeguma novada bibliotēka ar divām teritoriālajām struktūrvienībām: Ķeguma novada bibliotēkas Tomes bibliotēka un Ķeguma novada bibliotēkas Rembates bibliotēka

Bibliotēkā ir pieaugušo nodaļa, bērnu nodaļa un interneta lasītava.

Bibliotēkas telpās darbojas:
sabiedriskā organizācija - sieviešu klubs "Ķeguma Saulespuķes";
sabiedriskā organizācija - grāmatu draugu klubs "Doma".