Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


7. oktobrī plkst. 14.00

Ķeguma novada Tomes muzejā

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra

Bērnu teātra iestudējums

„ATCEROTIES JĀZEPU OSMANI”.

Skanēs fragments no J.Osmaņa lugas „Sarkangalvīte” un dzejas uzvedums „Krikumkrakumi”.

Režisore VITA PĒTERSONE.

Vietu skaits ierobežots, lūgums pieteikties iepriekš, zvanot: 25454947, 28442744.

 

25.septembrī aprit divi gadi, kopš Jāzeps Osmanis devies mūžībā. Viņa radošais mūžs ir iespaidīgs: rakstnieks, dzejnieks, tulkotājs, grāmatu izdevējs,  literatūras pētnieks,  latviešu bērnu literatūras vēstures autors, filoloģijas zinātņu doktors, titula „Ķeguma novada lepnums” laureāts /2008/.

Pieminot Jāzepu, šķetinām viņa radošo pūru un saudzīgi satveram krāsaino dzīparu, kas viņu saista ar Liepājas Bērnu teātri.

Bērnu teātra kvēlā sirds un dvēsele ir profesionālā režisore Vita Pētersone, Bērnu teātra dibinātāja /1969./ un lolotāja visu savu radošo mūžu - jau 47 gadus.

Kopš  darbības sākuma kolektīvs regulāri iegūst pirmās vietas gan pilsētas, gan Latvijas skatēs un konkursos. Teātra moto: kustīgs un lustīgs  atspoguļo uzvedumu būtību, domas atklāsmē sintezējot gan kustību, gan skaņu daudzveidību. Par ieguldījumu bērnu teātra mākslas attīstībā Liepājā, teātra mīlestību ieaudzinot vairākām liepājnieku paaudzēm, Vita Pētersone 2009.gadā ieguvusi Gada Liepājnieka īpašo nomināciju.

Teātra darbības amplitūda ir plaša: dzejas uzvedumi, svētku programmas, lugas. No 2004.gada repertuārā iekļautas arī kristīgās tēmas.

Liepājas Bērnu teātra mīlestības lokā vienmēr mirdzējusi Jāzepa Osmaņa daiļrade. Vita kopā ar savu kolektīvu gan lieliem, gan maziem klausītājiem ver ceļu uz Jāzepa Osmaņa optimisma un mīlestības apgarotajiem darbiem.

Pirmā luga, ko Bērnu teātris iestudēja, ir Jāzepa Osmaņa “Sarkangalvīte”. Sadarbība ar dzejnieku vijusies cauri gadiem un, šķiet, tik tikko (2012.gada 15.septembrī) emocionālā gaisotnē, Osmanim klātesot, atkal noritēja “Sarkangalvītes” pirmizrāde. Vitas Pētersones talants un neviltotā sirsnība, jauno aktieru spriganais un iejūtīgais tēlojums dziļi saviļņoja dzejnieku. Todien Vitai un Jāzepam bija skaidrs - Bērnu teātris jau izsenis auklē nosaukumu “Sarkangalvīte”. Vārda došanas svētkus dzejnieks nesagaidīja - 2014.gada 25.septembrī viņš devās mūžībā, līdzi ņemot tuvinieku mīlestību un siltumu, ko dāvāja liepājnieki.

7.oktobrī  Vita Pētersone  un mazie liepājnieki ar prieku mēros tālo ceļu uz Ķeguma novada muzeju, kur top Jāzepa Osmaņa memoriālās telpas. Tēva mantojumu muzejam uzticējušas Osmaņa meitas - Aija Osmane un Uva Kaijaka.

 Jāzepa Osmaņa atceres sarīkojums Dzejas dienu izskaņā iepriecinās ar liepājnieku sniegumu, bagātinās ar Vitas jaukajām atmiņām par sadarbību ar Jāzepu un, kas zina, ļaus piedzīvot arī vārda došanas svinības.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites