Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


 

Tuvojas Latvijas valsts simtgades svētki. Tas nozīmē cieņu un lepnumu par savu tēvzemi, par mūsu senču sniegto ieguldījumu, veidojot Latviju lielu un spēcīgu par spīti grūtiem laikiem, kas gadsimta griezumā ir „nesuši” vārdos neizsakāmu postu un sāpes, bet pāri visam nerimstošu mīlestību par katru savas valsts zemes nostūri, Latvijas valsts iedzīvotājiem un latviešu valodu. Trīs zvaigznes debesīs un ticība tam, ka tieši mēs varam nostiprināt savas tautas gribu un izaugsmi tik lielu un stipru, cik mēs paši to vēlamies, un neviens cits šajā pasaulē nebūs tik varens savā gribā redzēt lielu un stipru Latviju, kā mēs paši – latvieši! Vienojoši redzēt mūsu zemi – brīvu, patriotisku, priecīgu un savstarpēji vienotu. Kā rakstīja Rainis: „Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba”.

Valsts pamati ir jāstiprina katru dienu. Valsti veido iedzīvotāju griba. Tāpēc novēlu Jums – Ķeguma novada iedzīvotājiem, ik dienu apliecināt ar darbiem, savu vēlmi redzēt Latviju lielu un stipru. Iesaistot Ķeguma novada sabiedrību, veidosim paliekošām vērtībām balstītu, cieņpilnu pateicību mūsu visu mātei – Latvijai. Kopā mēs varam paveikt ko īpašu, apliecināsim to ar savu mīlestību un pateicību Latvijai!

Kārlis Ulmanis ir teicis: „Ar pateicību mums jāpiemin tie, kas centušies turēt tautas garu možu šai virzienā un nesuši brīvai Latvijai vislielāko upuri – savu dzīvību”. Ar šiem vārdiem, Lāčplēša dienā godināsim visus, kuri piedalījās savas valsts brīvības kaldināšanā. Savukārt valsts svētkos 18.novembrī, es novēlu, lai Latvijā pastāvētu taisnīga valsts iekārta ar godājamiem valsts priekšstāvjiem, kuri mūsu zemi ciena un mīl, kuri vēlās, lai mēs būtu spēcīga un vienojoša valsts, kurā sabiedrība jūtās laimīga!

Kristaps Rūde, Ķeguma novada Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs

 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5884
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
95 %

Noderīgas saites