Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Dāvana Ķeguma novadam valsts simtgadē – uzraksts „ĶEGUMS” pilsētas parkā.

Biedrība „Starptautiskais Soroptimistu klubs „Ogre-Ķegums”” sadarbībā ar SIA „MAD AISS”, Aigaru Caunīti, 2018.gada 11.augusta pusnaktī Simtgades zaļumballes kulminācijā dāvāja Ķeguma novadam dāvanu – vides objektu, uzrakstu „ĶEGUMS” Ķeguma pilsētas parkā.
Ideja par šāda vides objekta nepieciešamību Ķeguma novadā mūsu visu galvās kūsāja jau sen, taču ietvert to vīzijā palīdzēja Ķeguma novada iedzīvotāja Diāna Kārkliņa. Tieši Diāna bija idejas autore atslēgu režģim, kuru rotā Ķeguma novada simbols – Saule. Atslēgu režģis paredzēts jaunlaulātajiem savu laulību atslēgu novietošanai. Kad režģis būs pilns, atslēgas netiks demontētas, saule kopā ar režģi (rāmi) tikts pārvietota uz citu Ķeguma novadam nozīmīgu vietu, kur turpinās priecēt novada viesus, taču tās vietā tiks novietota jauna. Šāds risinājums ļauj atrisināt problēmu, ka no tiltiem jaunlaulāto atslēgas ar laiku tiek demontētas tilta konstrukcijas drošības dēļ. Uzraksta praktiskais un mākslinieciskais izpildījums ir mūsu novada metāla apstrādes meistara Aigara Caunīša meistardarbs un dāvana Ķeguma novadam.
Līdzekļus vides objekta izstrādei nepieciešamo materiālu iegādei un uzstādīšanai ziedoja ikviens biedrības „Starptautiskais Soroptimistu klubs „Ogre-Ķegums”” organizētās ikgadējās Lielās pavasara izsoles apmeklētājs, kas norisinājās šā gada pavasarī. Izsoles apmeklētāji vienbalsīgi atbalstīja ideju par vides objekta nepieciešamību Ķeguma pilsētas parkā, ziedojot visus izsolē gūtos līdzekļus šī mērķa sasniegšanai. Papildus izsolē gūtajiem līdzekļiem, arī Ķeguma novada pašvaldība atbalstīja projektu „Vides objekta “ĶEGUMS” izveide un uzstādīšana Ķeguma parkā” Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursā, piešķirot naudu projekta realizācijai.
Sapnis ir piepildījies, novada krāsās veidotais uzraksts „ĶEGUMS”, kopā ar Ķeguma novada simbolu - Sauli nu ir tapis un turpmāk priecēs gan novada iedzīvotājus, gan viesus. Biedrība „Starptautiskais Soroptimistu klubs „Ogre-Ķegums”” izsaka vissirsnīgāko pateicību ikvienam, kas piedalījies sapņa realizācijā.

DSC_0376
DSC_0376
DSC_0382
DSC_0382
DSC_0395
DSC_0395
DSC_0398
DSC_0398
DSC_0405
DSC_0405
DSC_0415
DSC_0415
DSC_0422
DSC_0422
DSC_0427
DSC_0427
DSC_0429
DSC_0429


„Starptautiskā Soroptimistu kluba „Ogre-Ķegums”

Projekta vadītāja Iluta Jansone

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites