Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
25.09.2021

12. jūlijā sācies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #dziedundejo2021 pirmais notikums “Saulesvija”, kā ietvaros ikvienā pašvaldībā piestās svētku auto ar īpašajiem svētku vēstnešiem un viņu sagādātajiem sveicieniem.

Spītējot lietum, 27. jūlija pēcpusdienā  Ogrē pulcējās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Ogres novada dalībnieki, lai uzņemtu “Saulesvijas” vēstnešus.

Apciemojuma laikā svētku vēstneši devās braucienā ar plostu no Ogres jaunā aizsargmola līdz pontonu laipai pār Ogres upi, brauciena laikā kolektīvi ar dziesmām un dejām sveica vēstnešus pieturas punktos Ogres upes krastos.

Vēstnešu brauciena noslēgumā Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzrunā pateicās visiem svētku dalībniekiem, organizatoriem un to palīgiem, ikvienam, kas kopīgi uztur mūsu kopējo tautas tradīciju. "Pasaulē ir daudzas lietas, kuras mūs šķeļ, bet pievērsīsim uzmanību tam, kas mūs vieno, lai kopā vairotu mīlestību un ticību savai tautai un dzimtenei. Svētki ir tur, kur esam mēs! Nav neviena cita tauta, kas dzied mūsu tautasdziesmas, tie esam mēs paši, un ja mēs to nedarīsim, tad dziedāsim citas dziesmas,” savā uzrunā uzsvēra domes priekšsēdētājs."

Svētku vēstneši izteica atzinību par sagatavoto piedzīvojumu braucienu ar plostu, kas bija ieskauts svētku dalībnieku dziesmām, dejām un sveicieniem; pateicās ikkatram dalībniekam, pedagogam un visiem atbalstītajiem, kas šajā sarežģītajā laikā nepazaudēja mīlestību uz deju, dziesmu, muzicēšanu un svētku svinēšanu.

“Šī diena ir pierādījums, ka Ogres novadā vienmēr godā un cieņā ir turētas tautas mākslas tradīcijas un domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pārliecinoši ir tas cilvēks, kurš nosargās, nodrošinās un lolos svētku nepārtrauktības procesu,” sacīja svētku vēstnieku pārstāve Iluta Mistre.

Noslēguma tika atklāts simboliskais “Saulesvijas” plakāts, kurš Ogres novadā paliks par piemiņu no šiem svētkiem.

Ar foto materiāliem iespējams iepazīties šeit.

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv