Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Aktualitātes


Birzgalē “Veselības ābecīte senioriem”.

Birzgales pensionāru biedrība “Viršu laiks” realizējusi savu pirmo 2048.gada projektu lekciju - pārrunas “Veselības ābecīte senioriem” un dažādas garšvielas mūsu uzturā. Pārrunas vadīja un ar dažādām garšvielām iepazīstināja sertificēta uztura speciāliste Baiba Grīnberga.

Visi nonācām pie atziņas, ka svarīgākais ir daudzveidība uzturā. Svarīgi lietot pilngraudu produktus, jo tie satur organismam nepieciešamās šķiedrvielas.

Ikdienā jālieto kopā maisīti dažādi krāsaini dārzeņi, lai apgādātu organismu ar dažādām minerālvielām un vitamīniem, kuri nepieciesami gan ādai, gan redzei, gan citiem orgāniem. Lektore pastāstīja, kādi dārzeņi jālieto sirds asinsvadu slimniekiem, kas pazemina cukura līmeni un holesterīnu.

Garšvielas jālieto, lai pasargātu sevi no dažādām saslimšanām, piemēram, vēdera vīrusiem un lietojot garšvielas, mēs stiprinām arī savu imunitāti.

Iepazināmies cik ļoti daudzveidīga ir sāls – persiešu zilā sāls, Havaju salu sarkanā sāls un sāls kopā ar dažādām garšvielām. Dažādas garšvielas, pipari un sāls – tas viss attiecīgos daudzumos nepieciesams ikdienā.

Nobeigumā dalībnieki varēja iegādāties šos produktus. Tā mācoties un apgūstot dažādas interesantas lietas, mēs centīsimies saglabāt savu veselību un mūsu gatavotās maltītes būs veselīgākas un garšīgākas.

Projekta vadītaja A.Grašiņa

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites