Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


23.augustā Birzgales Tautas namā tika aizvadīta iedzīvotāju tikšanās ar Ķeguma novada pašvaldības domes pārstāvjiem.

Tikšanās idejas autori bija deputāti Imants Smirnovs un Ilmārs Zemnieks.

Uz sapulci bija ieradušies: Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde, Vladimirs Samohins, Roberts Ozols, Ojārs Meiris, Pāvels Kotāns, Rita Reinsone un Valentīs Pastars. Birzgales Tautas nama zāli bija piepildījuši vairāki desmiti cilvēku, lai uzklausītu Ķeguma novada domes skaidrojumu par izmaiņām jaunajā pašvaldības nolikumā, kas skar tieši Birzgales pagastu. Uz tikšanos bija ieradušies arī Ķeguma pilsētas un Rembates iedzīvotāji, kuri varēja uzdot jautājumus par sev aktuālajām tēmām.

Tikšanās sākumā Ķeguma novada domes priekšsēdētājs skaidroja izmaiņas pašvaldības nolikumā – Birzgales dzimtsarakstu nodaļas apvienošanu ar Ķeguma dzimtsarakstu nodaļu, priekšsēdētāja vietnieka Birzgalē amata likvidāciju un „Birzgales avīzes” iekļaušanu pašvaldības laikrakstā „Ķeguma Novada Ziņas”. Iedzīvotāji aktīvi izrādīja interesi arī par citiem – saimnieciskiem jautājumiem, piemēram, atkritumu apsaimniekošanu, Birzgales katlu mājas būvniecību, pašvaldības skolēnu autobusa kursēšanu Birzgales pagastā, lai nogādātu skolniekus Ķegumā, Birzgales pamatskolas turpmāko attīstību un ceļu jautājumiem sabiedriskā transporta kustību, vides piesārņojumu utt.

Divu stundu ilgajā sapulcē visaktuālākais jautājums, kas tika apspriests bija „Birzgales avīzes” iekļaušana Ķeguma pašvaldības laikrakstā. Birzgales iedzīvotāji vairākkārt uzsvēra, ka nav lasījuši un nelasīs „Ķeguma Novada Ziņas”, tāpēc ir radies izbrīns par šādu lēmumu. Raivis Ūzuls skaidroja, ka mums ir viens novads, un ar divām avīzēm nav nepieciešams šķelt novadu, Birzgales aktualitātes, tāpat kā Tomes, Rembates un Ķeguma pilsētas, turpmāk varēs lasīt „Ķeguma Novada Ziņu” jaunajā redakcijā, kurā katram pagastam būs atsevišķas nodaļas.

Sapulces laikā tika kliedētas arī radušās neskaidrības – Birzgales pamatskola turpinās savu darbību kā līdz šim; ar jautājumiem, kas iepriekš tika risināti caur Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieku Birzgalē iedzīvotāji var griezties pie pagasta pārvaldes vadītājas Mārītes Artihovičas (rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., vai zvanot uz tālruni 65034125); katlumājas darbība tiks nodrošināta kā līdz šim.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites