Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī un tajā cilvēki ne tikai tiek aicināti vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk – tos vācot – šķirot.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Latvijas Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un arī kļuvis par iedvesmu citiem pasaulē.

Šķirošana, vācot atkritumus, šogad ieviesta, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

„Lielā Talka 2019” notiek sestdien, 27.aprīlī, no plkst. 9:00 līdz 15:00 vienlaicīgi visā Latvijā. Talkas norisi kopumā (tajā skaitā savākto atkritumu izvešanu) katrā novadā un republikas pilsētā pārrauga LIELĀS TALKAS KOORDINATORS!

Ķeguma novada pašvaldības Lielās Talkas koordinatore ir Ķeguma novada domes izpilddirektora vietniece Anete Tomsone (2827714; This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).

Dažādas pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti ikvienā pilsētā un novadā aicināti organizēt kolektīvas talkas, oficiāli reģistrēt tās Lielās Talkas mājas lapā un pieteikt savas Talkas Atbildīgo personu. Tas nozīmē, ja gribi reģistrēt savu talkošanas vietu, tad pirms tam to saskaņo ar savu pašvaldības koordinatoru un tikai tad reģistrē Lielās Talkas mājas lapā.

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ. Maisus bez maksas būs iespējams saņemt 27. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora.

Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Savas pastāvēšanas otro desmitgadi 2019.gadā aizsāk ar jaunām vēsmām vides domāšanā, plašāk aicinot cilvēkus domāt un rīkoties, lai iznīdētu vides piesārņojuma cēloņus, ne tikai sekas, kā arī atveseļotu mūsu izpratni par cilvēka un dabas mijiedarbību.

Lielās Talkas kustības pamatā ir gudri organizēta sabiedrības iesaiste, iekļaujot visas pašvaldības, skolas, biznesa jomas partnerus, medijus, diasporas organizācijas, un, protams, pats galvenais – katru atsaucīgo talcinieku!

Informācija iegūta no www.talkas.lv