Lampiņu iedegšana Ziemassvētku eglītē
3.decembrī tikšanās ar ministrijas pārstāvjiem
Izglītojošs > Sanāksme
03.12.2019 18.00
“Piparkūku smarža katrā mājā”
Sabiiedrība > Labdarības pasākums
No 04.12.2019 līdz 15.12.2019
Ievas Puriņas lekcija
Izglītojošs > Seminārs
05.12.2019 18.30

Noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmās kārtas laureāti.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmā kārta ir noslēgusies. Konkursa otrajai kārtai nominētas 25 pašvaldības – piecas no katra plānošanas reģiona.

Konkursa pirmā kārta noslēdzās 4. novembrī – līdz ar iedzīvotāju balsojumu, kurā ikviens iedzīvotājs varēja novērtēt pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem un nobalsot par savu ģimenei draudzīgāko pašvaldību. Balsojumā iegūto komentāru un vērtējumu apkopojumu konkursa vērtēšanas komisija izskatīs konkursa otrajā kārtā. Tāpat konkursa pirmajā kārtā tika vērtēti arī pašvaldību administratīvie dati (pašvaldību atbalsts ģimenēm ar bērniem 2019. gadā), kā arī dzimstības dati un pašvaldību iesaistīšanās konkursa informatīvajā kampaņā.

Konkursa otrajai kārtai nominētās pašvaldības:

Kurzemes plānošanas reģionā
Alsungas, Brocēnu, Grobiņas, Skrundas novadi un Ventspils pilsēta

Zemgales plānošanas reģionā
Iecavas, Jaunjelgavas, Kokneses, Krustpils novadi un Jēkabpils pilsēta

Rīgas plānošanas reģionā
Ādažu, Inčukalna, Olaines, Mārupes, Stopiņu novadi

Vidzemes plānošanas reģionā
Cēsu, Madonas, Beverīnas, Alūksnes un Smiltenes novadi

Latgales plānošanas reģionā
Ludzas, Ciblas, Preiļu, Līvānu novadi un Daugavpils pilsēta

Konkursa turpmākās norises gaita

Konkursa otrajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija iepazīsies ar katras pašvaldības konkursa pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem. Tiks izvērtēta arī papildu sniegtā informācija par katras pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem, tiks ņemti vērā balsojuma ietvaros iedzīvotāju sniegtie komentāri.

Trešajai kārtai tiks nominētas divas pašvaldības katrā plānošanas reģionā ar augstāko punktu skaitu, ņemot vērā konkursa vērtēšanas komisijas individuālo vērtējumu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Valsts reģionālās attīstības aģentūra pateicas visiem balsotājiem par aktivitāti, kā arī pašvaldībām par līdzdalību  konkursa informatīvajā kampaņā!

Informācijai:

Vairāk informācijas par konkursu: www.vietagimenei.lv.

Konkursa lieldraugs: tirdzniecības centrs “Alfa”.
Konkursu atbalsta: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”, ģimenes uzņēmums “ViKrEm”, Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, “Atsaucīgo māmiņu forums”, mīlētākais saldumu zīmols “Laima”, bērnu rotaļu laukumu izgatavotājs SIA “Jūrmalas Mežaparki”, mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs “TELE2”.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tīmekļvietnē  www.vietagimenei.lvikviens var iepazīties ar pašvaldību sniegto informāciju par to daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Vārpiņa

VARAM

Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte