“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Fotoizstāde "Mums blakus"
Kultūra > Izstāde
No 04.09.2020 līdz 30.10.2020
A. Zagorskas izstādes Tomes bibliotēkā
Izzinošs > Atpūta
No 01.10.2020 līdz 31.10.2020
Ķeguma novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonds
Sabiiedrība > Pašvaldība
No 27.10.2020 līdz 16.11.2020
Ēdiena gatavošanas meistarklase - ATCELTS!!!
Izglītojošs > Seminārs
31.10.2020 10.00

Novada ziņas - front page

Ķeguma novada pašvaldība piedalās konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”.

Sācies iedzīvotāju balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, lai noteiktu un apbalvotu tās Latvijas pašvaldības, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem un piemērotas vides nodrošināšanai. Ikviens iedzīvotājs līdz 12. novembrim aicināts iepazīties ar pašvaldībās paveikto un izteikt savu viedokli www.vietagimenei.lv.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” noris trīs kārtās un paredz izvērtēt visu 119 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāv no iedzīvotāju balsojuma, pašvaldību līdzdalības konkursa informatīvajā kampaņā, kā arī no vērtēšanas komisijas iegūtajiem datiem par novadiem, tostarp par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem.

Uzvarētāji tiks noteikti piecu plānošanas reģionu pašvaldību grupās, piešķirot nominācijas “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020”, galveno balvu saņems nominants “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020”. Tāpat konkursa vērtēšanas komisija varēs noteikt papildu nominācijas. Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 EUR, kas tiek piešķirts jaunu vai esošo atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem attīstīšanai pašvaldībās.

“Balsojums un iedzīvotāju individuālās atsauksmes ir lielisks veids, kā novērtēt pašvaldību darbu un vienlaikus arī aktualizēt problēmas, ko iedzīvotāji vēlētos atrisināt savās dzīvesvietās. Aicinām iesaistīties un palīdzēt pašvaldībām kļūt vēl draudzīgākām un veidot ģimenēm ar bērniem pievilcīgu vidi,“ rosina Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

“Ikvienai mammai un tētim rūp, lai viņu bērni augtu ģimenei draudzīgā vidē. Taču, lai vieta, kurā dzīvojam, kļūtu arvien labāka, ir jādalās savos stāstos un pieredzē. Un arī jāslavē – lai pašvaldības visā Latvijā var iedvesmoties un aizgūt idejas no citiem labajiem piemēriem,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja, konkursa vērtēšanas komisijas locekle.

Šobrīd noris konkursa pirmā kārta, kurā vērtējumu veido četras daļas – administratīvo datu vērtējums, dzimstības un migrācijas saldo datu vērtējums, iedzīvotāju balsojums un pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā. Konkursa otrajā kārtā tiks novērtēti pašvaldības īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Trešajā, noslēdzošajā, kārtā vērtēšanas komisija vizītēs iepazīsies ar 10 finālistēm – visaugstāko novērtējumu saņēmušajām pašvaldībām (ar divām katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā).

Konkurss “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

Informāciju sagatavoja:
Zane Jēkabsone