Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
25.09.2021

Atkritumu šķirošanas iespējas Ķeguma pilsētā, Rembates, Tomes un Birzgales pagastos.

Apsekojot mežu teritoriju arvien biežāk tiek konstatēts, ka cilvēki mežos izmet sadzīves atkritumus. Mežos tiek atrasta gan nolietotā elektronika, gan lielgabarīta un mājsaimniecības atkritumi.

Informējam, ka pilsētas un pagastu teritorijās darbojas video novērošanas kameras, kā arī var tikt uzstādītas pārvietojamās kameras, lai konstatētu šādus pārkāpumus. Atgādinām, ka atkritumu izmešana mežā ir nelikumīga un sodāma rīcība. Vainīgā persona par šādu darbību tiek saukta pie administratīvās atbildības, kā arī tai jāatlīdzina ar atkritumu savākšanu radītie zaudējumi.

Aicinām visus iedzīvotājus bez maksas šķirot atkritumus, tos novietojot paredzētajos konteineros!

Šķirojot atkritumus, jāatceras:

• Dzeltenais konteiners – PLASTMASAI!

Šajā konteinerā drīkst izmest metāla iepakojumu; PET plastmasas dzērienu pudeles; plastmasas piena pudeles; matu šampūnu/balzamu pudeles; kečupa pudeles; mazgāšanas līdzekļu (ķīmijas) iepakojumu un auto vējstikla mazgājamo līdzekļu kanniņas. Parasti uz iepakojuma atzīmes PET un HDPE.
Nedrīkst - jogurta vai krējuma trauciņus, vienreizlietojamos traukus, čipsu pakas, saldējuma iepakojumu, rotaļlietas, pārtikas putuplasta paliktņus, čaukstošus maisiņus.

• Zilais konteiners – KARTONAM UN PAPĪRAM!

Šajā konteinerā drīkst izmest kartonu, papīru, makulatūru (avīzes, žurnālus, grāmatas), tetrapakas (pirms izmešanas izskalotas).

Ja konteineru laukumā ir kopējais konteiners plastmasai un kartonam, tad šajā konteinerā drīkst izmest kopā plastmasas un kartona/papīra iepakojumu.

• Zaļais konteiners – STIKLAM!

Šajā konteinerā drīkst izmest dažādas krāsas un izmēra stikla pudeles un burkas, kas pirms izmešanas izskalotas ar ūdeni no ēdienu un dzērienu paliekām.
Nedrīkst - keramikas un porcelāna izstrādājumus, traukus, balzama pudeles, spoguļus, logu stiklu un spuldzītes.

Iedzīvotāju pareizi šķirotos atkritumus izved Ogres SIA „MARSS” bez maksas.

Atkritumu šķirošana ir iespēja samazināt sadzīves atkritumu daudzumu, tādejādi samazinot maksu par to izvešanu.

Privātmāju iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Ķilupe” piedāvā saviem klientiem (privātmāju iedzīvotājiem, uzņēmumiem, pašvaldības iestādēm, kafejnīcām, utt.) BEZ MAKSAS uzlikt 240 litru vai nepieciešamības gadījumā lielāku konteineri stikla iepakojuma savākšanai un izvešanai. Plašāk par šo pakalpojumu iespējams lasīt: http://www.kilupe.lv.

Publiskās dalīto atkritumu šķirošanas vietas:
Ķegumā – Staru ielā, Skolas ielā, Smilšu ielā, stāvlaukumā pie Ķeguma stacijas;
Rembatē – Katlu ielā;
Tomē – pie Tomes Tautas nama;
Birzgalē – pie pagasta pārvaldes, Kalna ielā 3 (pie daudzdzīvokļu atkritumu konteineriem), Graudu ielā (pie Kaltes).