Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Pastaiga gaismas un mūzikas noskaņās - ATCELTS!
Sabiiedrība > Atpūta
29.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē - ATCELTS!
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Svecīšu vakars Ķeguma kapos
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
07.11.2021 16.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Šī gada 4.maijā aprit 25. gadadiena, kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Tie ir svētki Latvijai, tie ir svētki visiem latviešiem.

 

Mīļie Ķeguma novada iedzīvotāji!

Šī gada 4.maijā aprit 25. gadadiena, kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Tie ir svētki Latvijai, tie ir svētki visiem latviešiem.

1990.gada 4.maijā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma Deklarāciju, ar kuru tika atjaunota Satversmes sapulces 1922.gada 15.februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Pieņemtā deklarācija pasludināja 1940.gada 17.jūnija PSRS militāro agresiju kā starptautisku noziegumu un atjaunoja Latvijas Republikas Suverenitāti.

Brīžos, kad bija grūti, mēs spējām būt vienoti, mēs spējām būt mērķtiecīgi, kā arī ar spēcīgām jūtām apveltīti - savas tēvzemes Latvijas bērni, kuri sadodoties rokās un vienojoties dziesmās spēja atjaunot Latvijas valstiskumu.

Ir pagājuši 25 gadi. Mēs esam brīvi! Mēs esam savas valsts saimnieki! Mēs spējam noteikt savas valsts prioritātes un mērķus! Mēs esam sasnieguši augstus izaugsmes rādītājus! Un neskatoties uz to, ka starptautiskās sistēmas notikumi ir mainīgi, un pārmaiņu rezultāti nereti atsaucās arī Latvijā, mēs tomēr esam brīvi! Vienojošs spēks gaišam skatam nākotnē!

Laika posmā līdz 1990.gada 4.maijam situācija Latvijas iekšējā vidē bija ārkārtīgi sarežģīta, pastāvēja virkne problēmu, taču tas nemazināja kopējo mērķi – vienoto Latvijas iedzīvotāju sapni. Arī šodienas notikumos, mēs varam saskatīt problēmas, ieganstus, lai apgalvotu, ka situācija Latvijas iekšpolitikā ir komplicēta, ka liels skaits Latvijas iedzīvotāju dodas strādāt uz ārzemēm, ka Latvijas politiskā vide neveicina vienmērīgu attīstību. Nenoliedzami, problēmas pastāv. Tomēr 25 gados, mēs esam iestājušies Eiropas Savienībā, Ziemeļatlantijas Līguma organizācijā. Tāpēc šobrīd jāseko nākamajam mērķim – vienojošam sapnim par labāku Latvijas nākotni!

1990.gada 4.maijs bija sapņu piepildījums latviešu tautai, un ik viens no Jums sniedza savu artavu, lai sapnis par brīvu Latviju piepildītos!

Domāsim par Latviju ar gaišu sapni – ik dienas – caur vārdiem, darbiem un nodomiem.

 

Kur zemi lai krāšņāku rastu,

kam skaistākas dziesmas lai dzied,

kā zemi pie dzintara krasta,

kā zemi, kur ābeles zied.

 

Tā zeme ir dzimtene mana,

te izaugt un dzīvot man ļauts.

Ik puķe tās vārdu man zvana,

šo zemi par Latviju sauc.

(..) (A.Sakse)

 

 

Priecīgus 4.maija Latvijas Republikas svētkus!

 

Ķeguma novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

Kristaps Rūde

 

 

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites