Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Pieejamas divas jaunas nominācijas – “Straumēnu gara mantinieki” un “Labākā jaunā saimniecība”!

Vēl tikai mēnesi skaisti iekārtotu un sakoptu zemnieku saimniecību īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Skaistākā lauku saimniecība 2015”, kuru kopīgi organizē Latvijas vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union un vienīgais Latvijas lauku dzīvesstila žurnālsIEVAS Māja. Pieteikties dalībai konkursā, tajā skaitā arī jaunajās nominācijās - Labākā jaunā saimniecība 2015” un „Straumēnu gara mantinieki 2015” - līdz šī gada 31.jūlijam aicināti kā saimniecību īpašnieki, tā ikviens, kuram ir zināma skaita un ražīga lauku saimniecība, rakstot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Piena pārstrādes uzņēmums Food Union piedāvā jaunu nomināciju “Labākā jaunā saimniecība 2015”, lai izceltu tās skaisti sakoptās zemnieku saimniecības, kas jaundibinātas vai pārņemtas no ģimenes vecākās paaudzes pēdējo piecu gadu laikā. Žurnāls “Ievas Māja” uzskata, ka katram latvietim gribas savus Straumēnus, sētu, kur viss notiek gadalaiku ritmā, kur plecu pie pleca strādā vairākas paaudzes, kur godā tiek celtas senču tradīcijas un darba tikums. Žurnāls Ievas Māja meklēs tieši Straumēnu garu visās sētās, un piedāvā jaunu nomināciju „Straumēnu gara mantinieki 2015”.

Konkursā aicināts pieteikties ikviens zemnieku saimniecības īpašnieks, kurš veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojis skaistu, sakoptu lauku sētu. Tāpat kā pērn, arī šogad konkursā zemnieku saimniecības var pieteikt citi – šo saimniecību īpašnieku radi, draugi, paziņas, kaimiņi vai sadarbības partneri. Lai pieteiktos, jāsūta zemnieku saimniecības nosaukums, saimnieka vārds, uzvārds, adrese un kontakti, kā arī pieteicēja vārds, uzvārds un kontakti uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. līdz šī gada 31.jūlijam.

Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2015”uzvarētājs balvā no Food Union saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2015.gada 15.–24. janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas no Food Union un žurnāla IEVAS Māja. Visi konkursa finālisti tiks aicināti uz svinīgo apbalvošanu īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta.

Konkursā tiks vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan to, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, prasmīgai saimniekošanas savienošanai ar dzīvojamo zonu un tradīciju nodošanai jaunajai paaudzei. Par konkursa dalībniekiem tiks stāstīta žurnālos IEVAS Māja un IEVA. Detalizēts konkursa nolikums atrodams: www.manizurnali.lv

 

Papildu informācijai:

Linda Mežgaile,

Food Unionsabiedrisko attiecību pārstāve

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

M + 371 2977 2050

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites