Tuvākie pasākumi
Gleznas krustdūriena tehnikā
Kultūra > Izstāde
No 07.01.2020 līdz 31.01.2020
Seminārs dārza mīļiem
Lekcija/seminārs > Seminārs
08.02.2020 11.00
Valentīna nakts MIX volejbola turnīrs
Sports > Sacensības
14.02.2020 22.00
Valentīndienas balle
Kultūra > Balle
14.02.2020 22.00
Valentīndienas balle Birzgalē
Kultūra > Balle
15.02.2020 22.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

AktualitātesSvētdien, 5. janvārī 2020. gada sezonu kopā ar mūziķi un komponistu Kasparu Zemīti uzsāka Ķeguma jauktais koris “Lins”, izpildot Kaspara Zemiša radīto Mesu septiņās daļās. Koncertu Lielvārdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar stāvovācijām novērtēja kupls klausītāju pulks.

“Šī Mesa ir manu sajūtu atspoguļojums dievkalpojumā. Pirmkārt, es gribēju uzsvērt liturģiskā teksta nozīmi un noteikti parādīt ģitāras saspēles iespējas ar kori," skaidro K.Zemītis.

Kā pēc koncerta atzina klausītāji: “Brīžiem skanēja tā, ka prāts nevarēja aptvert to plašumu un neaprakstāmo skaistumu!”

Atklājot koncertu, komponists uzsvēra, ka ir jauki, ka varam pulcēties baznīcās, jo tāds jau ir baznīcas uzdevums – pulcināt cilvēkus. Uz baznīcu nākam gan, lai lūgtu Dievu, gan, lai klausītos mūziku. “Es priecājos, ka šī ir tā reize, kad mēs varam savienot abus.”

Idejas autore kora sadarbībai ar Kasparu Zemīti ir kora krustmāte, producente Zane Auškāpa. "Tik liela apjoma garīga rakstura darbs kora pieredzē tika atskaņots pirmo reizi. Esam pateicīgi producentei Zanei Auškāpai, kura sajuta mūsu kora muzikālo dvēseli un noorganizēja iespēju sadarboties ar komponistu Kasparu Zemīti, kas vainagojās emociju un sajūtu bagātā kopdarbā,” uzsver Maira Līduma, kora “Lins” diriģente.
 
"Jau mēģinājumos biju patīkami pārsteigts, cik nopietni koris apguvis materiālu, tostarp skaņdarba grūtākās vietas. Priecēja kora diriģentes un kora individuālais skatījums un interpretācija. Ceru, ka šī nav pēdējā reize, kad sadarbojos ar Ķeguma kori,“ papildina Kaspars Zemītis.
 
Ķeguma jauktais koris “Lins” pateicas solistēm - Evijia Piļkai (soprāns), Lindai Lovniecei (alts), kuras paildināja kora skanējumu koncertā.

Paldies par ieguldīto darbu producentei Zanei Auškāpai, kora diriģentei Mairai Līdumai, koncertmeistarei Gintai Eisakai.

Ķeguma jaukto kori “Lins” vēl šajā pavasarī būs iespēja dzirdēt 2020. gada 13 . februārī komponista Jāņa Strazda jubilejas koncertā “Valentīndienas priekšvakarā…” VEF kultūras pilī, Rīgā, kur koris uzstāsies kopā ar Igo, Antru Stafecku, Andri Ērgli un Normundu Rutuli.

Savukārt, Pūpolsvētdienā, 2020. gada 5. aprīlī Ķeguma evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs iespēja vēlreiz dzirdēt Kaspara Zemīša Mesu jauktā kora “Lins” un autora atskaņojumā.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
8
8
9
9
10
10 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites