Tuvākie pasākumi
Fotoizstādes
Kultūra > Izstāde
No 20.01.2020 līdz 28.02.2020
Izstāde “Ainava”
Kultūra > Izstāde
No 17.02.2020 līdz 02.03.2020
Foto izstāde “Pavasari gaidot”
Kultūra > Izstāde
No 20.02.2020 līdz 22.04.2020
Filma ”Valkātājs” Tomē
Kino > Atpūta
25.02.2020 19.00
Brīvdabas kino
Kino > Atpūta
29.02.2020 16.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Aktualitātes


Īstenojot Ķeguma novada NVO atbalsta fonda piešķirtos līdzekļus, “Tomes sieviešu klubs “Ābele” realizējusi projektu “Kad sapņi piepildās”. Aktivitāte tika īstenota divos pasākumos. Pirmais pasākums notika Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 2. jūnijā. Tomes bērnus šajā pasākumā izklaidēja atrakciju un spēļu programma “Pārsteiguma karuselis”. Bērni kopā ar lielajām lellēm piedalījās dažādās atrakcijās, iepazīstot apkārtējo dabu, augus, kukaiņus un ogas. No baloniem tika veidoti zvēriņi un puķes, baudīta cukurvate un popkorns, pūsti un ķerti lielie burbuļi. Biedrība “Ābele” savukārt piedāvāja savas sarūpētās darbnīcas, kurās bērni izgatavoja sapņu ķērājus, kartiņas un darināja katrs savu brīnumzīmējumu. Parkā pie saklāta galda bērni cienājās ar gardiem augļiem un vēja kūkām, un citiem biedrības “Ābele” sarūpētiem našķiem. Pasākumā piedalījās 20 Ķeguma novada ģimenes.

Otrais pasākums notika pirms Ziemassvētkiem - 22. decembrī. Šajā pasākumā Tomes bērnus izklaidēja Tomes Tautas nama folkloras kopa “Graudi” ar latviskām rotaļām un dejām. Bērni kopā ar Laimes lāci, Ziemassvētku vecīti, kaziņām, vilkiem, pelītēm devās latvisko tradīciju aktivitātēs. Pie Ziemassvētku vecīša tika skaitīti dzejoļi un dziedātas dziesmiņas, bet Laimes akā Laimes Lācis dalīja dāvanas, ko bija sarūpējusi biedrība “Ābele”. Dāvaniņās – tikai Latvijā ražoti saldumi. Pēc dāvanu saņemšanas bērni devās otrajā telpā, kur varēja piedalīties radošajās darbnīcās. Šeit varēja izgatavot dekorus eglītei, kartiņas apsveikšanai un darboties pie krāsainā smilšu galda. Latviskajās tradīcijās Ziemassvētkos ir arī kārtīgs svētku mielasts. Pie biedrības sarūpētā svētku galda varēja pamieloties ar pašu ceptiem pīrāgiem, saldajām maizītēm un cepumiem, desiņām, un gurķīšiem, apelsīniem un gardām mājas sulām. Šo pasākumu apmeklēja 60 Tomes ģimenes. Šīm aktivitātēm tika izgatavoti 80 ielūgumi, 10 afišas, 40 informācijas lapiņas. Informācija par pasākumiem tika ievietota mājas lapā, avīzē un sociālajos tīklos.

Abus pasākumus kopā apmeklēja 160 dalībnieki. Tomes pagasta jaunās ģimenes šajos pasākumos iepazina viena otru, iepazina tautas namu un tā amatierkolektīvus,  iepazinās ar Tomes sieviešu biedrības darbu, kas vērsts sabiedrības labā un Ķeguma novada domes sniegto atbalstu šādiem projektiem. Šādus pasākumus biedrība rīko jau devīto gadu. Tie vienmēr ir ļoti apmeklēti. Tie veicina sabiedrības integrēšanos un socializēšanos. Tie iepriecina un dod svētku sajūtas. Tie saliedē sabiedrību un veicina kontaktus starp ģimenēm, starp pagastu un starp pašvaldību. Projektam kopā tika izlietoti 696.15 EUR. Biedrības „Ābele” ieguldījums šajās aktivitātēs – 266.15 EUR.

 

 

 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites