Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Bērna emocionālā audzināšana
Izzinošs > Pasākums Ģimenei
No 17.08.2020 līdz 28.09.2020
Foto izstāde "Četri gadalaiki"
Kultūra > Izstāde
No 04.09.2020 līdz 28.10.2020
Foto izstāde "Četri gadalaiki"
Kultūra > Izstāde
No 04.09.2020 līdz 28.10.2020
“Ķeguma novada lepnums 2020”
Pašvaldība > Svētki
No 07.09.2020 līdz 16.10.2020
Jautājums domei

Novada ziņas - front page

Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Aktualitātes


Īstenojot Ķeguma novada NVO atbalsta fonda piešķirtos līdzekļus, “Tomes sieviešu klubs “Ābele” realizējusi projektu “Kad sapņi piepildās”. Aktivitāte tika īstenota divos pasākumos. Pirmais pasākums notika Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 2. jūnijā. Tomes bērnus šajā pasākumā izklaidēja atrakciju un spēļu programma “Pārsteiguma karuselis”. Bērni kopā ar lielajām lellēm piedalījās dažādās atrakcijās, iepazīstot apkārtējo dabu, augus, kukaiņus un ogas. No baloniem tika veidoti zvēriņi un puķes, baudīta cukurvate un popkorns, pūsti un ķerti lielie burbuļi. Biedrība “Ābele” savukārt piedāvāja savas sarūpētās darbnīcas, kurās bērni izgatavoja sapņu ķērājus, kartiņas un darināja katrs savu brīnumzīmējumu. Parkā pie saklāta galda bērni cienājās ar gardiem augļiem un vēja kūkām, un citiem biedrības “Ābele” sarūpētiem našķiem. Pasākumā piedalījās 20 Ķeguma novada ģimenes.

Otrais pasākums notika pirms Ziemassvētkiem - 22. decembrī. Šajā pasākumā Tomes bērnus izklaidēja Tomes Tautas nama folkloras kopa “Graudi” ar latviskām rotaļām un dejām. Bērni kopā ar Laimes lāci, Ziemassvētku vecīti, kaziņām, vilkiem, pelītēm devās latvisko tradīciju aktivitātēs. Pie Ziemassvētku vecīša tika skaitīti dzejoļi un dziedātas dziesmiņas, bet Laimes akā Laimes Lācis dalīja dāvanas, ko bija sarūpējusi biedrība “Ābele”. Dāvaniņās – tikai Latvijā ražoti saldumi. Pēc dāvanu saņemšanas bērni devās otrajā telpā, kur varēja piedalīties radošajās darbnīcās. Šeit varēja izgatavot dekorus eglītei, kartiņas apsveikšanai un darboties pie krāsainā smilšu galda. Latviskajās tradīcijās Ziemassvētkos ir arī kārtīgs svētku mielasts. Pie biedrības sarūpētā svētku galda varēja pamieloties ar pašu ceptiem pīrāgiem, saldajām maizītēm un cepumiem, desiņām, un gurķīšiem, apelsīniem un gardām mājas sulām. Šo pasākumu apmeklēja 60 Tomes ģimenes. Šīm aktivitātēm tika izgatavoti 80 ielūgumi, 10 afišas, 40 informācijas lapiņas. Informācija par pasākumiem tika ievietota mājas lapā, avīzē un sociālajos tīklos.

Abus pasākumus kopā apmeklēja 160 dalībnieki. Tomes pagasta jaunās ģimenes šajos pasākumos iepazina viena otru, iepazina tautas namu un tā amatierkolektīvus,  iepazinās ar Tomes sieviešu biedrības darbu, kas vērsts sabiedrības labā un Ķeguma novada domes sniegto atbalstu šādiem projektiem. Šādus pasākumus biedrība rīko jau devīto gadu. Tie vienmēr ir ļoti apmeklēti. Tie veicina sabiedrības integrēšanos un socializēšanos. Tie iepriecina un dod svētku sajūtas. Tie saliedē sabiedrību un veicina kontaktus starp ģimenēm, starp pagastu un starp pašvaldību. Projektam kopā tika izlietoti 696.15 EUR. Biedrības „Ābele” ieguldījums šajās aktivitātēs – 266.15 EUR.

 

 

 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites