Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
ĶEGUMA SURF PARTY
Sports > Atpūta
07.08.2020 16.00
Lekcija Birzgalē
Sabiiedrība > Sanāksme
14.08.2020
Jautājums domei

Aktualitātes

Attēli un video

Aktualitātes


Jau no 11. septembra un turpmāk katru trešdienu līdz 22.novembrim Ķeguma dienas centrā notiek Dārza dizaina kursi iesācējiem, kas tapuši pateicoties Ķeguma novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursam, kur projektu pieteikumu, lai šādi kursi notiktu, rakstīja Starptautiskais soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums" biedres. Atsaucība bija negaidīti liela, nokomplektējās pilna grupa. Arī mūsu kluba biedres apmeklē šo kursu. Kursus vada sertificēta dārza dizainere Ināra Karlapa.
Šobrīd dalībnieces jau apmeklējušas divas lekcijas un apgūst jaunas zināšanas dārza apzaļumošanā un ierīkošanā. Kopumā programmā paredzēts noklausīties 10 lekcijas šādās tēmās - „Dārzu mākslas pamatlicēji Latvijā. Dārzu stili.”, „Dārza plānošana, ierīkošana un zonējums.”, „Kompozīcija dārzā.”, „Zāliens. Augsne un tās tipi. Mulča un komposts.”, „Kokaugi, to vainagu formas un ziedēšanas laiki.”, „Dzīvžogi.”, „Ziemcietes. Pavasarī un vasarā ziedošās ziemcietes.”, „Rudenī ziedošās ziemcietes. Graudzāles. Divgadīgās puķes.”, „Vasaras puķes. Rozes.”, „Augu kompozīcijas dobēs.”.  
11.lekcija paredzēta kā praktiskā nodarbība. Tās laikā dalībnieces, apgūstot teoriju, varēs savas iemaņas parādīt praksē, izveidojot savu skici, zīmējumu, kurā attēlota kāda no pašvaldības publiskām vietām, kurai nepieciešama apzaļumošana, dobju ierīkošana.
Dalībnieču darbus pēc kursu apguves, novembra beigās uz laiku būs iespējams apskatīt Ķeguma dienas centrā.
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites