Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Starptautiskais Soroptimistu klubs „Ogre – Ķegums” iepazīstina ar biedrības dalībniecēm.

Ināra Vītola - Starptautiskā Soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums" vadītāja

Nu ko varu teikt par Ināru Vītolu? Esmu laikam dzimusi optimiste un tāpēc arī esmu šajā, manuprāt, super klubā. Cik sevi atceros, vienmēr esmu ko organizējusi un vadījusi. Man ir bijusi tā laime visu savu darba mūžu strādāt vienā darba vietā - Latvijas televīzijā. 
Paralēli tiešajam darbam esmu organizējusi dažādus pasākumus gan darbā, gan radu pulciņā. Kādu laiku esmu arī vadījusi diezgan kuplu LTV arodbiedrības organizāciju. 
Tagad esmu pensijā, taču iedzimtais optimisms neļauj sēdēt malā un uz dzīves procesiem noraudzīties no malas. Turpinu nedaudz strādāt par lietvedi Ķeguma bērnu dārzā "Gaismiņa" un darboties Starptautiskajā Soroptimistu klubā "Ogre-Ķegums. Esmu laimīga, ka man ir kolosāla ģimene un nu jau arī iespēja būt kopā ar mazbērniem!

 

Sabīne
Esmu dzimusi Ogrē, kur kopā ar savu dvīņumāsu pavadīju laimīgu bērnību un jaunību. Pirms 15 gadiem pārcēlos dzīvot uz Ķegumu. Esmu "dzīvnieku cilvēks"- mājās ir 3 suņi un papagailis. Interesējos par dārzkopību, literatūru, sportu, ceļošanu, rokdarbniekiem, pasākumu organizēšanu, labdarību.  Man patīk puķes – dārzā, pļavā, puķu podos, parkos, uz apģērba, uz galda vāzē, fotogrāfijās. Manā mazdārziņā zied – dienziedes, peonijas, flokši, kannas, īrisi, tulpes, narcises, hiacintes. Īpaši katru gadu audzēju dekoratīvos ķirbjus, un tad tos dāvāju citiem ģimenes locekļiem un draugiem. Brīvā laikā nodarbojos ar labdarību, jau vairāk kā 10 gadus piedalos un pati organizēju dažādus labdarības pasākumus Ķeguma novadā. Esmu organizācijas Starptautiskais Soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums" biedre.

 Lilita Šlomaka-Veckaktiņa
2019. ir mans gads. Oktobrī būs jau 70, bet dzīvesprieks un enerģija vēl pietiek gan darbam savā sētā, gan mazbērniem un arī vaļaspriekiem - folkloras kopā “GRAUDI”, Soroptimistu klubā, arī aušana grupā “PŪRS”. Esam arī daudz ceļojuši kopā ar meitas ģimeni un mazbērniem - Malta, Taizeme, Vjetnama un vēl daudz kur. Tas viss aizņem daudz laika, tāpēc mums abiem ar vīru nav laika ne sēdēt pie TV un kritizēt valdību, ne gaidīt rindās pie ģimenes ārsta. Darbošanās svaigā gaisā, veselīgi produkti no pašu dārza  un saimniecības, labas emocijas folkloras kopā un vēl un vēl...  Klāt rudens, viss pamazām pārkārtojas, nakts kļūst garāka par dienu un mēs vairāk sākam uzturēties telpās, cits citam tuvumā. Tāpēc mans vēlējums visiem - mācēsim šo laiku izmantot sarunām, kopā būšanai, prasmei pateikt līdzcilvēkam labus vārdus, pavisam vienkāršus, kaut vai paldies par to, ka ir blakus. Lai mums visiem izdodas!

 


Vija
Iepazīstinot ar sevi, vienmēr saku: esmu Daugavas meitene, dzimusi, augusi un dzīvojusi un turpinu dzīvot Ķegumā pie Daugavas. Ikdienā esmu ciparu cilvēks, tādēļ man ir ļoti svarīgi atgūt spēkus pie dabas – vakaros un brīvdienās parušināties pa zemi vai vienkārši pasēdēt uz mājas balkona, lūkojoties Daugavā vai skaistajos mākoņu zīmējumos un saules rietā. Vēl ļoti patīk ceļot kopā ar bērniem un savu uzticamo suņu puiku garspalvaino taksīti pa dzimto Latviju, katru reizi iegūstot apstiprinājumu, ka nekur citur nav tik daudzveidīga daba un tik skaisti kā pie mums. Un vēl man ļoti svarīgi ir svētdienās apmeklēt Ķeguma evaņģēliski luteriskās baznīcas dievkalpojumu, kur smeļos stiprinājumu - Dievs Tevi mīl un es arī!

 


Antra
Man jau gribētos domāt, ka esmu smaidīgs un labsirdīgs cilvēks! Vismaz es cenšos! Cenšos ar savu esību šeit palīdzēt un atbalstīt gan cilvēkus, gan vidi. Savam dzīves moto, nu jau kādu laiku, esmu pieslējusies Ellen Degeneres vēstījumam pasaulei - "Be kind one to another!" (Esiet laipni viens pret otru!). Pēc tā arī cenšos dzīvot! Tad arī izrādās, ka viss ir daudz reiz vienkāršāk, nekā man šķiet. Problēmu nav, ja es tās nemeklēju, ja ļaujos mirklim un šodienai. Bet ja konkrētāk par to kas es esmu... No mazotnes staigājusi pa Ķeguma novadu un augusi ziedošās pļavā un mierpilnos mežos. Dzīves krāsainībai - es neapstājos pie vienas mācību iestādes, bet gan mācījos vairākās skolās. Man patīk apgūt jaunas lietas, iepazīt jaunus cilvēkus, iesaistīties projektos un izaicinājumos, kāpt ārā no rāmjiem, ja iespējams. Un es mīlu ceļot! Sports - nu jau pāris gadus ir kļuvis par neatņemamu manas dzīves sastāvdaļu, jo uzskatu, ka ir jākopj gan ķermenis, gan prāts. Savā ikdienā darbojos mūzikas pasaulē, kur dvēsele staigā no vislielākā prieka līdz pilnīgam panīkumam un spēku izsīkumam. Izdziedu dvēseli gospelkorī "GG choir", bet azartu un izaicinājumu gūstu strādājot, kā bekvokāliste, dažādos TV šovos ("X-faktors", "Izklausies redzēts", "Es mīlu Tevi, Latvija!" u.c.) un man ir tas prieks un gods būt daļai no Laimas Vaikules muzikālā kolektīva. Vēl mācos pateikt vārdu "Nē!", bet vārdu "Jā!" es lietoju cik vien bieži iespējams, lai mans ceļš nekad neapstātos. Bez sirdsapziņas pārmetumiem es paturu iespēju savu viedokli mainīt katru sekundi, jo apzinos, ka šodien esmu gudrāka nekā biju vakar un es esmu tikai cilvēks, sieviete, un pasaules daļa, kas nepārstāj pilnveidoties. Tas par mani šobrīd, bet rīt jau būs citādāk. Ar atvērtu sirdi un gaišām domām es eju uz priekšu.


 


Māra
Esmu dzimusi Rīgā, bet no 3 gadu vecuma dzīvoju Ogrē. Man ļoti patīk Ogre, kur es gan mācījos Ogres 1. vidusskolā, gan strādāju Ogres sakaru mezglā, vēlāk "Lattelekom" līdz pat pensijai. Esmu bagāta - man ir divi lieliski dēli un četri izpalīdzīgi mazbērni. Esmu aktīva pensionāre un kopš 2002. gada nodarbojos ar ziemas peldēšanu. Man ir bijis gods piedalīties arī pasaules ziemas peldēšanas čempionāta Londonā. Jau 6 gadus vingroju senioru grupā "Tvik-Tvik", kuru vada enerģiska, sabiedriska un iedvesmojoša trenere, kura māk saliedēt, un apvienot sievietes labākajos gados. Mūsu trenerīte rada komandas garu gan veselīgu vingrojumu kompleksu izpildīšanā, gan kopīgās jubilejās, gan gadskārtu svinēšanās un ekskursijās. Man ļoti patīk ceļot, apskatot gan mūsu Latvijas dabas skaistumu, gan iepazīt tālākas zemes. Vasarā bieži braucam ar vīru makšķerēt, kur saķerto uz vietas arī pagatavojam un notiesājam. Pati gan nemakšķerēju, bet zivis pagatavot varu vismaz desmit veidos. Esmu aktīvā ome, man patīk gan mežā ogas un sēnes lasīt, gan pastaigas gar jūru. Jau desmit gadus pēc kārtas nelielā "meiteņu" kompānijā uz nedēļu braucam dzīvot teltīs pie jūras, kāpās Mazirbē. Izbaudu īstas lauku pirts labumus, pēršanos ar smaržīgām pirts slotām, ko vasarā gatavoju pati. Vienmēr esmu atvērta apgūt ko jaunu – pagājušajā ziemā, veselīga dzīvesveida kurss par pirts lietām, Latviskām dzīves izziņām - "Saules rīts" un kopā ar mazbērniem piedalījos nometnē "Trejdeviņi". Ar lielu interesi pabeidzu Uguns rituālu vadītāju kursus, kur iegūtās iemaņas veiksmīgi pielietoju gan savas, gan citu ģimenes svinībās. Ar iegūtu kvalifikāciju, esmu sekmīgi pabeigusi " Aukles" kursus. Savā ikdienā, pa vidu visiem maniem hobijiem un interesēm, palīdzu dēliem peintbola parka "PIF-PAF" dzīvē un esmu organizācijas Starptautiskais Soroptimistu klubs "Ogre - Ķegums" biedre. Esmu totāla optimiste un savu iespēju robežās nodarbojos ar labdarību. Man ļoti nepatīk – strīdi, naidīga atmosfēra un pesimisti.


 


Iluta
Sveiki, mani sauc Iluta. Esmu ķegumiete. Ķegums ir manas mājas, mana dzimtā pilsēta un vieta, kur ir mana ģimene. Esmu Ķeguma patriote un labprāt iesaistos dažādās sabiedriskās aktivitātēs. Vārda "Iluta" skaidrojumā teikts, ka Ilutai ir jautra un nemākslota iedaba, viņa atzīst mirkļa skaistumu. Šis skaidrojums ļoti atbilst manai būtībai. Baudu kopības sajūtu, piedzīvojumus un labi padarīta darba gandarījumu. Man patīk mācīties, apgūt jaunas zināšanas un izcīnīt jaunas, mazas uzvaras ikdienā, kā arī pieņemt izaicinājumus. Es smaidu dzīvei, dzīve ir skaista! PATĪK – mūzika, vienkārši un patiesi cilvēki, elpu aizraujoši piedzīvojumi, siltas sajūtas, mīļas sarunas, jaunas zināšanas, dzīvas diskusijas. Esmu sajūtu un mirkļu cilvēks. Skaisti ir mirkļi, kad var apstāties un izbaudīt, taču tādi nesanāk bieži, jo esmu ļoti dinamiska. Dziesma ir mana meditācija. Es dziedu pie auto stūres un arī Ķeguma jauktajā korī "LINS", kur šogad uzsākam jau septīto sezonu, pie auto stūres gan dziedāšanas stāžs man ir ilgāks. Biedrībā "Satrptautiskais soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums"" darbojos jau septīto gadu. Ir realizēti dažādi sabiedriski aktīvi, lielāki un mazāki, bet nozīmīgi projekti, kur man ir bijusi iespēja līdzdarboties. Aktīvā, radošā un saliedētā komandā arī tāli mērķi ir tuvāki. Esmu pagodināta līdzdarboties ar tik aktīvām, gudrām un labsirdīgām sievietēm. Mēs kopā strādājam pie tā, lai veidotu vidi un dzīvi labāku mums visiem. NEPATĪK – divkosība un ļaunprātība. Es baidos no čūskām un meža zvēriem, man tie liekas bīstami un neprognozējami. Es nejūtos ērti situācijās, kurās nespēju ietekmēt lietu virzību. Mans šī brīža moto ir "Stay hungry. Stay foolish.", kas tulkojumā nozīmē "Paliec izsalcis. Paliec muļķīgs."

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites