Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Pastaiga gaismas un mūzikas noskaņās - ATCELTS!
Sabiiedrība > Atpūta
29.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē - ATCELTS!
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Svecīšu vakars Ķeguma kapos
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
07.11.2021 16.00

Starptautiskajam Soroptimistu klubam (Soroptimist International) 100!

“Starptautiskais Soroptimistu klubs ”Ogre-Ķegums”” ir biedrība, kurā ar mērķi -  palīdzēt sabiedrībai, apvienojušās uzņēmīgas un darboties gribošas sievietes. Mūsu klubs ir maza daļa no Staptautiskās Soroptimistu organizācijas un mūsu misija sasaucas ar Soroptimist International (Starptautiskās Soroptimistu organizācijas) mērķiem:

● Sieviešu stāvokļa uzlabošana;
● Cilvēktiesības visiem;
● Vienlīdzība, attīstība un miers.

Kopīgiem spēkiem vēlamies uzlabot un pilnveidot sieviešu, meiteņu un bērnu dzīvi. Lai atbalstītu sabiedrību un tās intereses, esam noteikušas svarīgākos uzdevumus:

● Līdzdarboties kultūrizglītojošo aktivitāšu veidošanā, saturīgu un veselīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju radīšanā, to pieejamības veicināšanā ikvienam;
● Turpināt īstenot un pilnveidot labdarības pasākumus;
● Veidot draudzības un vienotības garu starp soroptimistēm visā pasaulē un citām nevalstiskajām organizācijām;
● Uzturēt saikni ar pašvaldību;
● Stiprināt un sekmēt kluba kapacitāti, informējot sabiedrību par kluba idejām un tā darbību, tādējādi piesaistot arī jaunus biedrus.

Kopīgiem spēkiem esam paveikušas daudz labu darbu un īstenojušas vairākus vērienīgus projektus, kas ieguvuši atzinību valsts mērogā, kā arī nelielus un ikdienišķus darbiņus, kas veicinājuši sieviešu un bērnu izaugsmi, saskarsmes kultūras uzlabošanu ikdienā. Starp tiem bijuši arī vides labiekārtošanas projekti. Daži no mūsu lepnumiem:

● LEADER projekts - ģimenes aktivitāšu  laukums "Bērnība Daugavas krastos",
● Projekts “Velo laukuma izveide” (Latvijas Pašvaldību savienības konkursā “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” ieguva nacionālo balvu un titulu „2020.gada labākais projekts”),
● SIF projekts "Jaukie piedzīvojumi vasarā Ķeguma novada maznodrošināto un daudzbērnu ģimenēm",
● Iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursa ietvaros īstenoti projekti -  “Dārza dizaina kursi”, Psiholoģiska atbalsta projektu īstenošana “Psiholoģiskās pašpalīdzības izglītības un palīdzības sniegšana Ķeguma novada sievietēm”, vides objekts - burti “Ķegums”,
● Ikgadējie bērnu svētki,
● Projekts “Stila etiķete un make up noslēpumi”,
● SAC “Senliepas” vides labiekārtošanas projekti, sarunas ar iemītniekiem un izklaides pasākumu organizēšana,
● Izveidota audēju darbnīca "Mūsu pūrs";
● Vairākas labdarības akcijas, izsoles un atbalsta programmas bērniem, sievietēm, maznodrošinātām personām utt.

Šī gada 2. - 3. oktobrī Starptautiskā Soroptimistu organizācija svinēja 100. gadu jubileju.

Nedaudz no Starptautiskās organizācijas vēstures:
Pirmais Soroptimistu klubs izveidots 1921.gadā Oklendā, Kalifornijā. 1924.gadā pirmie klubi dibināti arī Eiropā - Parīzē un Londonā, ar mērķi apvienot vadošos amatos strādājošas un profesionālā darbā nodarbinātas sievietes.

Soroptimist International ir pasaules mēroga brīvprātīgo organizācija sievietēm, kuras strādā miera labā un jo īpaši sieviešu un meiteņu dzīves uzlabošanai vietējās kopienās un visā pasaulē. Nosaukums soroptimist ir darināts no latīņu vārda “soror” - māsa un “optima” - vislabākais. Vārda mūsdienu interpretācija - vislabākais sievietēm.
Mums ir vairāki ārvalstu sadarbības klubi, kā arī ilggadēja un veiksmīga sadarbība vietējo organizāciju un NVO starpā.

Ja arī Tev ir vēlme mainīt un uzlabot vidi kurā dzīvojam - raksti mums un pievienojies! Vairāk par mums vari uzzināt mūsu FB vietnē https://facebook.com/SIOgreKegums/, kā arī http://optimistes.lv/.

Informāciju sagatavoja
Antra Kūmiņa,