Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Turpinoties 3. jūlijā uzsāktajai ģimenes ārstu protesta akcijai, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina iedzīvotājiem par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām gaidāmajās brīvdienās un turpmākajās protesta dienās.

Ja nepieciešams medicīniska rakstura padoms vienkāršu saslimšanu gadījumos (saaukstēšanās, drudzis, hroniskas slimības paasinājums), iedzīvotāji visu diennakti var zvanīt uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību primāri var saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros.

Jāatzīmē, ka protesta laikā ārstniecības iestādēs ir paplašināts to ārstniecības personu loks, kas ir tiesīgas izrakstīt valsts kompensējamo medikamentu receptes. Ja pacients lieto kompensējamās zāles un ir nepieciešama jauna recepte, ārsta konsultācijas un receptes saņemšanai var vērsties pie dežūrārstiem, kas ir pieejami ambulatorajos veselības centros un slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Līdzi ieteicams ņemt lietotā medikamenta iepakojumu un pacienta rīcībā esošos medicīniskos dokumentus par veselības stāvokli (piemēram, izrakstu no slimnīcas).

Akūtos gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos (ārpus Rīgas) un slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Dzīvībai kritiskos gadījumos jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.

Detalizēta informācija par to, kur vērsties, ja nepieciešama medicīniskā vai cita palīdzība, bet ģimenes ārsts nav pieejams, atrodama NVD mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Medicīniskās palīdzības saņemšana protesta laikā". Tajā pieejama arī speciāli izveidota interaktīva karte ar informāciju par palīdzības saņemšanas iespējām akūtos gadījumos.

Ja pašvaldības teritorijā iedzīvotājiem rodas problēmas primārās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, sakarā ar konkrētu ģimenes ārstu veselības aprūpes pakalpojumu nesniegšanu iedzīvotājiem no 2017.gada 3.jūlija, lūdzam par radušos situāciju informēt Nacionālā veselības dienesta teritoriālo nodaļu vadītājus:

1. Renāte Neimane – tālr.: 67686323, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (Rīgas nodaļa);

2. Daiga Vulfa – tālr.: 63028873, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (Zemgales nodaļa);

3.Dzintra Eglīte – tālr.: 63323471, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (Kurzemes nodaļa);

4. Jānis Pitrāns – tālr.: 65476973, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (Latgales nodaļa);

5. Sigita Alhimoviča – tālr.: 64772300, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (Vidzemes nodaļa).

 

Informācija iegūta no Nacionālā veselības dienesta un Veselības ministrijas mājaslapām.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites