Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Viegli lasīt


SOCIĀLĀ PALĪDZĪBA ĶEGUMA NOVADA IEDZĪVOTĀJIEM

Sociālā palīdzība ir atbalsts un palīdzība cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem nespēj risināt problēmas. Tas ir arī emocionālais atbalsts grūtā brīdī. ‍Sociālos pakalpojumus sniedz dažādi speciālisti. ‍Ja Tu esi nonācis grūtā situācijā, ja Tev ir vajadzīga palīdzība un atbalsts, vērsies pēc palīdzības pie sociālā darbinieka. Tev paskaidros, kādu palīdzību un atbalstu Tu vari saņemt. ‍Informācija un konsultācijas pie sociālā darbinieka ir bez maksas.

Lai saņemta sociālā palīdzība vispirms Tev ir jāiet pie sava pagasta vai pilsētas sociālā darbinieka. Izstāsti savu problēmu. Tev, iespējams, vajadzēs rakstīt iesniegumu un būs jāparakstās. Sociālajam darbiniekam būs nepieciešami arī citi dokumenti, lai zinātu, kādi ir tavi ienākumi. ‍Ja Tev šādu dokumentu nav, tad sociālais darbinieks Tev izstāstīs, kā Tev rīkoties tālāk un kā palīdzību var saņemt. Tas viss ir nepieciešams, lai izvērtētu, kādu palīdzību var vai nevar Tev piešķirt. ‍Informācija, kuru Tu nodod sociālajam darbiniekam, netiek izstāstīta ārpus sociālā dienesta.

‍‍Tev ir jāzina, ka sociālais darbinieks var nākt pie Tevis uz mājām. Lai varētu Tev palīdzēt, sociālajam darbiniekam ir jāzina, kā Tu dzīvo. Tas palīdzēs noskaidrot Tavu problēmu un Tavas vajadzības. ‍Ja Tev ir grūtības atnākt uz sociālo dienestu, piezvani un informē par to sociālo darbinieku.

Ja Tavi vai Tavas ģimenes ienākumi uz vienu cilvēku ir mazāki par 128,06 EUR, tad Tu vari doties pie sociālā darbinieka un jautāt vai vari saņemt šādu sociālo palīdzību:

  • Trūcīgas personas vai ģimenes statusu;
  • Dzīvokļa vai malkas pabalstu;
  • Brīvpusdienas bērniem skolā vai bērnudārzā;
  • Pabalstu bērnu mācību līdzekļu iegādei;
  • Pabalsts dokumentu sakārtošanai;

 

Ja Tavi vai Tavas ģimenes ienākumi uz vienu cilvēku ir lielāki par 128,06 EUR, bet mazāki par 250 EUR, tad Tu vari doties pie sociālā darbinieka un jautāt vai vari saņemt šādu sociālo palīdzību:

  • Dzīvokļa vai malkas pabalstu;

 

Ja esi pensionārs vai persona, kurai noteikta invaliditāte, un ienākumi uz vienu cilvēku ģimenē ir mazāki nekā 245 EUR un nedzīvo kopā ar pieaugušiem bērniem, tad Tu vari doties pie sociālā darbinieka un jautāt vai vari saņemt šādu sociālo palīdzību:

  • Medicīnas pabalstu;
  • Dzīvokļa vai malkas pabalstu;

 

Vairāk informācijas jautā sociālajam darbiniekam,

Tev visu izstāstīs, paskaidros!

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites