Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Rudens sezonas galvenie starti Latvijas orientēšanās sportā tika aizvadīti 2018. gada 8.-9. septembrī Turaidā - apvidū, kur pirms mēneša spēkiem mērojās Pasaules spēcīgākie orientieristi! Lieliski savu sagatavotību apliecināja Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēni Lūkass Siliņš un Renārs Grasis. Jaunie sportisti sacenšas vecuma grupā V12 (2006.-2007. gadā dzimušie). Vidējā distancē 2,2 kilometrus gara distance, 8 kontrolpunkti. Startē 55 puiši. Renāram Grasim starta minūte izlozēta sākumdaļā, savukārt Lūkass Siliņš startē piecdesmitais. Renārs pēc distances veikšanas Gaujas senlejas gravās un pļavās finišu Siguldas Futbolgolfa parkā sasniedz pēc 20 minūtēm un 52 sekundēm, ilgstoši saglabājot 3. pozīciju. Savukārt Lūkass Siliņš startē pēdējais no reāliem pretendentiem uz medaļām - pieredzējušākajiem konkurentiem par pārsteigumu, Lūkass ar distanci tiek galā lieliski - finišu sasniedz pēc 16 minūtēm 51 sekundes! Izcīnīta zelta medaļa Latvijas čempionātā vidējā distancē, tuvāko sekotāju Ritvaru Ļepeškinu no Madonas apsteidzot par 20 sekundēm! Renāram Grasim 8. vieta 55 dalībnieku konkurencē.
 
Svētdienā 9. septembrī stafetes sacensības 3 etapos. V12 grupā sacenšas 12 komandas. Lūkass Siliņš un Renārs Grasis startē komandā ar ogrēnieti Emīlu Šulcu. Stafetes sacensības ir aizraujošas, ķegumiešiem un ogrēnietim cīnoties par zeltu plecu pie pleca ar OK Kāpa  un Ausekļa orientieristiem. Distancē saskaroties ar tādām grūtībām kā, piemēram, pazaudēta kurpe šķērsojot grāvjus, izcīnīta bronzas medaļa!
 
Liels prieks par ķegumiešu pirmajām medaļām Latvijas čempionātā. Ir ticība, ka tās kalpos kā lieliska motivācija turpmākajiem treniņiem, lai sagatavotos nākotnes panākumiem!


 
Informāciju sagatavoja jauniešu treneris Nauris Neimanis
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites