Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


2019. gada 1. un 2. martā Ērgļos un Viešūra kalnā risinājās gada nozīmīgākais Latvijas jaunatnes ziemas sporta forums - Latvijas Skolu ziemas Olimpiskais festivāls, piedaloties 1262 skolēniem no 139 skolām. 

Ķeguma komercnovirziena vidusskolas godu aizstāvēja 3 skolēni - Markuss Kaļva, Lūkass Siliņš un Renārs Grasis, sacenšoties 2007.-2008. gadā dzimušo zēnu grupā. 1. martā ziemas orientēšanās Viešūra kalnā pie Gaiziņa. Sniega segas biezums sasniedza pat 50 cm. Orientēšanās distances garums  2 kilometri pa gaisa līniju. Galvenie konkurenti - Lubānas un Madonas puiši, kā arī ierastais komandas biedrs Bruno Šterns no Ogres sākumskolas.

Renārs Grasis startēja kā trešais no 16 savas vecuma grupas sportistiem. Finišēja kā pirmais: "Labi. Dažas nelielas kļūdiņas. Aizputinātas, nepamanāmas distanču slēpošanas trases apgrūtināja orientēšanos pļavā. Ļoti mainīga slīdamība".

Lūkass Siliņš startēja kā viens no pēdējiem. Uzreiz pēc finiša kļuva skaidrs, ka Lūkass ir vienīgais, kas distancē pārspējis Renāru! Slēpojuma un kartes lasīšanas temps šoreiz izrādījās nedaudz ātrāks kā draugam. Arī Markusam Kaļvam atzīstams rezultāts, ņemot vērā nelielo līdzšinējo pieredzi!

1.vieta – Lūkass Siliņš 14:12

2. vieta – Renārs Grasis 15:35

3. vieta – Armands Dzenis (Lubāna) 18:16

12. vieta – Markuss Kaļva 

Pārliecinošās dubultuzvaras pamatā kvalitatīvs treniņdarbs Ķegumā un Ogrē, 5 distanču slēpošanas/ziemas orientēšanās treniņi nedēļā, vecāku un trenera atbalsts kvalitatīva inventāra sagādē un kopšanā un pats galvenais - veselība. Puiši cenšas pilnveidot ēšanas paradumus un ikdienas ieradumus, kas ļāvis šosezon iztikt bez nopietnām slimībām!

Kad galvenais starts bija aizvadīts, 1. marta vakars noritēja rūpīgi gatavojot slēpes distanču slēpošanas sacensībām sestdien. Skikross - 700 metru gara distance ar 6 šķēršļiem. Startē 19 slēpotāji, 8 kvalificējas pusfināla braucieniem, 4 finālam. Mērķis kvalificēties pusfinālam tika izpildīts - Lūkasam 4. kvalifikācijas laiks, Renāram 7. Lūkass uzsvēra ļoti labu slēpju slīdamību - paša ieguldītās stundas pagrabā iepriekšējā vakarā bija nesušas rezultātu. Abi puiši vienā pusfinālā ar kopējo startu. Pirmā pieredze šāda veida sāncensībā. Startā Lūkasam un Renāram saķeršanās ar konkurentiem un kritieni. Fināls šoreiz gāja secen, bet tika iegūtas pozitīvas emocijas. Veiksmīga debija!

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites