Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Fotoizstāde "Ogre svētku noskaņās"
Kultūra > Izstāde
No 11.11.2020 līdz 30.11.2020
Vakara tirdziņš - ATCELTS!!!
Sabiiedrība > Tirgus
28.11.2020 16.00
Egles lampiņu iedegšana Birzgalē - ATCELTS!!!
Kultūra > Atpūta
28.11.2020 17.00
Egles lampiņu iedegšana Rembatē - ATCELTS!!!
Kultūra > Atpūta
29.11.2020 16.00
Jautājums domei

Novada ziņas - front page

Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Pasākumi


A. Zagorskas izstādes Tomes bibliotēkā

Izzinošs > Atpūta
No 01.10.2020 līdz 31.10.2020

Tomes bibliotēkā apskatāma Ainas Zagorskas keramikas izstāde.

Aina Zagorska – tomēniete, māksliniece ar kuru patiesi lepojamies. Sākotnējā Tomes bibliotēkas sadarbība ar Ainu Zagorsku bija kā ar Tomes skolas vizuālās mākslas skolotāju.

Kopš 2012.gada 16.jūlija adresē “Tomes pamatskola” ir Ķeguma novada bibliotēkas Tomes bibliotēka. Vairs šajās telpās nav bērnu čalas, trūkst arī skolas vecuma bērni – lasīt gribētāji un pat datora lietotāji. Joprojām bibliotēka komplektē grāmatas dažāda vecuma bērniem. Joprojām bērniem ir izliktas literatūras izstādes, tās variējot ar rotaļlietām vai citiem priekšmetiem.

Pie sienas foto izstāde par keramikas darbu tapšanu. Katrā ziņā – teicams ieskats! Fotogrāfiju pietiekoši, lai saprastu, kāds rūpals nepieciešams, kāda vide un finanšu resursi. No idejas līdz realizācijai – gatavam darbam ir tik daudz soļu!

Tādus soļus veikusi biedrība Dzīvais Māls, kopš 2014.gada. Organizētas radošās darbnīcas Tomē, Ogrē un citur Latvijā.

Aina Zagorska stāsta: “Biedrība “Dzīvais Māls” vēl joprojām darbojas Ķieģeļcepļa mājās Tomē. Tās darbībā ir iesaistīta visa ģimene, radi un draugi. Mēs veidojam, virpojam, atspiežam un arī lejam formās darbiņus no māla. Savus darbus dāvinām dažādiem pasākumiem kā prezentācijas (pēdējoreiz Sēņošanas čempionātā Tomē). Strādājam ar dažāda vecuma interesentiem – radiem, draugiem, ģimenēm, klašu grupām, kā arī ar individuāliem apmeklētājiem, pēc pieraksta. Savus darbus  piedāvājam arī apkārtnes gadatirgos. Šajā vasarā esam tikuši pie jauna uguns cepļa. Par to paldies jāsaka Latgales meistaram Ilmāram Vecelim. Viņš pats šovasar, jūlijā, arī kurināja pirmo ceplīti. Ceplim tika dots vārds – Juliušs -  par godu un piemiņu manam vectēvam, podniekam Juliānam Zagorskim. Ceram, ka tas mums kalpos ilgi un priecēs ar skaistiem darbiem! Protams, arī tētis Aloizs bija liels palīgs, bet par savu skolotāju saucu tagadējo birzgalieti, keramiķi Viju Varslavāni. Toreiz strādāju r/a “Daiļrade”. Liels paldies Vijai! Pamatdarbā esmu vizuālās mākslas skolotāja Edgara Kauliņa  Lielvārdes vidusskolā. Māls ir mans hobijs un vaļasprieks ikdienā, arī Lielvārdes mūzikas un mākslas skolā, mācot keramiku un veidošanu.”

Neliels ieskats citās izstādēs Tomes bibliotēkā:

   
“Ikdiena”- saistoša un interesanta keramikas izstāde – karotes, bļodiņas, svečturi un vēl un vēl. Melnie keramikas mākslas darbi mijās ar glancētajiem, kuri īpaši saistoši svētku galda klājumam. Pirmo reizi māksliniece Aina Zagorska izstādē izmantoja papildus elementus – mākslīgos augļus, kā arī dažādas sveces. Tomēnieši - bibliotēkas apmeklētāji bija ļoti gandarīti par tik lielu darba ieguldījumu un tā atspoguļošanu. Tā tiešām ir ikdiena – trauki, sveces, cibiņas… Par tik lielu keramikas darbu dažādību varam tikai priecāties, pat iedomāties nevarējām, ka būs pat māla karotes! Par visu padomāts! Vēlam māksliniecei daudz jaunu mākslas darbu ar reālu pielietojumu!

“Māls ir dzīvs” - interesanta darba tehnika ar pievienoto vērtību – māksla. Varam tikai apbrīnot Ainu, kā viņa savu mākslinieces talantu atklāj šajos traukos – izdoma un rūpība, kā arī ideju pārbagātība!

2020.gada oktobrī aicinu interesentus iegriezties Tomes bibliotēkā, lai ieklausītos, kā  Akordos klusos ieskanas Rudens čuksti.
Arī šoreiz keramikas izstāde tiks papildināta ar tikko izdotu grāmatu.

Materiālu sagatavoja Agita Freiberga, Ķeguma novada bibliotēkas Tomes bibliotēkas vadītāja 

 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites