Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Projektu jaunumi


Jau trešo mācību gadu Ķeguma novada skolu skolēniem ESF projekta  “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” NR. 8.3.5.0./16/I/001 ietvaros notiek daudzveidīgi pasākumi, ar mērķi iepazīstināt bērnus un jauniešus ar daudzveidīgajām karjeras iespējām.
No 8. oktobra līdz 12.oktobrim visā Latvijā norisinājās “Karjeras nedēļa”. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.
Karjeras nedēļas laikā Birzgales pamatskolas skolēniem bija iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un piedalīties radošajās darbnīcās.
Nedēļa iesākās ar 6. – 9. klases braucienu uz Ķeguma HES. Pasākuma mērķis bija noskaidrot un iegūt informāciju par tajā strādājošo darbinieku profesijām, kā arī darba pienākumu saturu. Tikšanās laikā tika pārrunātas karjeras iespējas hidroelektrostacijā, kā arī nepieciešamo zināšanu, prasmju un iemaņu apguve, ko un kā būtu vēlams mācīties šodien, lai potenciālais darbinieks būtu ieguvis nepieciešamo izglītību, paralēli pārrunām tika apskatīta arī “nākotnes” darba vieta.
Otrdien Birzgales pamatskolā, bet piektdien Ķeguma komercnovirziena vidusskolā viesojās SIA “Betolli” pārstāves, kuras skolēniem pastāstīja par dizainera darbu, nepieciešamajām prasmēm, izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs. Paralēli sarunām par modi un dizainu skolēni darbojās radošajā darbnīcā „Tauriņi”. Radošās nodarbības rezultātā skolēni varēja apzināties savas prasmes, talantus un varēšanu karjeras veidošanai dizaina nozarē - personīgi izveidojot tauriņu.
Trešdien skolā viesojās rotkale Laura Stelpe ar savu mammu Aelitu Stelpi. Laura sniedza plašu informāciju par rotkaļa profesiju, darbā nepieciešamajām prasmēm un izglītības iespējām. Skolēniem bija iespēja, ne tikai aplūkot un rokās paturēt rotkaļu instrumentus, bet arī Lauras un viņas mammas darinātās rotas. Aelita skolēniem, savukārt, nodemonstrēja saktas tapšanas procesu.
Jāizdara tikai viens secinājums – rotkaļa darbs nav viegls, bet rezultāts ko vari radīt ir skaists, tam ir pievienotā vērtība - mīlestība pret to, ko tu dari. Turklāt darba rezultāts rada apbrīnu un prieku citu cilvēku acīs.
Ceturtdien 1. – 4. klašu skolēni viesojās savvaļas dzīvnieku dārzā “Saulītes”, kas atrodas pašā Daugavas krastā, kur aptuveni 30 ha platībā izveidots savvaļas dzīvnieku dārzs.
Skolēnus laipni sagaidīja “Saulītes” īpašnieks, kurš pastāstīja par to kā ir uzsācis savvaļas dzīvnieku audzēšanu, kur apguvis nepieciešamās prasmes un iemaņas sava biznesa vadīšanā un savvaļas dzīvnieku audzēšanā, kā arī par iegūto produktu realizāciju.
Diemžēl briežus gan nesatikām, jo pašlaik tiem ir riesta laiks un viņi turas nomaļus. Tas nekas, jo skolēniem bija liels prieks par savvaļas Highland govīm, kuras bija iespējams pabarot ar turpat “Saulītēs” salasītajiem āboliem.
Savukārt 6. un 9. klases skolēni, lai iepazītos ar lauku tūrisma un privātās maiznīcas vadīšanu apmeklēja Lielvārdes novadā esošo “Zelmas maiznīcu”. Skolēni tika iepazīstināti ar seno un ne tik vieglo un vienkāršo profesiju, kā arī ar tradīcijām maizes tapšanā, kas saglabājušās no seniem laikiem. Skolēni noskaidroja, ka maiznieks cep dažādu veidu maizi un var strādāt lielos maizes cepšanas uzņēmumos, kā arī nelielās individuālās maizes ceptuvēs. Saimniece Ligita Lasmane izstāstīja, kādās skolās var apgūt maiznieka arodu un kādas ir radnieciskās profesijas.
Karjeras nedēļas noslēgumā 1. – 4. klašu skolēni devās uz Birzgalē esošo SIA “Ozolkalnu nams”. Te skolēnus sagaidīja uzņēmuma vadītāja Līga Balode, kura  skolēniem sniedza informāciju par uzņēmuma vadīšanu, funkcijām un darbības mērķiem. Katrs dalībnieks bija priecīgs par gardo smalkmaizīti, ko katrs saņēma par savu viesošanos “Ozolkalnu nams”.
Projekta aktualitātēm ir iespēja sekot līdzi arī Facebook lapā “Karjeras pasākumi Ķeguma novadā”.Ķeguma novada pašvaldības pedagoģe karjeras konsultante Ivita Onzule
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites