Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ķeguma novada pašvaldības policija informē.
31.03. Ķeguma PP iecirknī pēc palīdzības vērsās kāda ķegumiete, kura sūdzējās par savu kaimiņu un viņa ciemiņiem, kuri visu nakti bija trokšņojuši, dauzīja ārdurvis, skaļi runāja, kā arī savas dabiskās vajadzības kārtoja pie mājas ieejas durvīm, un pie sūdzības iesniedzējas loga. Nedaudz vēlāk PP. Iepriekšminētos nekārtības cēlājus izdevās sastapt citā adresē, kur personas turpināja lietot alkoholiskos dzērienus. Pārrunu laikā ar pārkāpējiem policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka jaunieši ir lietojuši ne tikai alkoholu, bet arī kādas citas apreibinošas vielas, ņemot vērā to, ka daži no viņiem jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par narkotisko vielu lietošanu. Uz aizdomu pamata par narkotisko vielu lietošanu trīs jaunieši tika nogādāti Psihiatrijas un narkoloģijas centrā ekspertīzes veikšanai. Savukārt par trokšņošanu un sabiedriskā miera traucēšanu trim jauniešiem tika sastādīts APP par sīko huligānismu.
 
05.04. PP Tomes pagastā konstatēja divus kūlas dedzināšanas gadījumus, par ko tika uzsākta administratīvā lietvedība. Kūlas dedzināšanas laiks ir sācies jau ar pilnu sparu, sausā zāle gluži kā magnēts pievelk dedzinātājus! Pašvaldības policijas darbinieki, un VUGD (glābēji) aicina būt saprātīgiem! Sodi par kūlas dedzināšanu ir bargi! Turklāt līdz ar pērno zāli mēdz nodegt arī mājas, saimniecības ēkas un kas vistraģiskāk, dzīvību zaudē gan dzīvnieki,gan arī cilvēki.Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 51.panta 2. daļu Par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nenopļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro.
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites