Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ķeguma novada pašvaldības policija informē.
05.01.2016. PP saņēma informāciju, ka Rembates pagastā kādā mājā vairākas dienas neesot redzēts kāds vīrietis. Ierodoties norādītajā adresē, tika konstatēts, ka aukstajā un nekurinātajā mājoklī atradās kāds ļoti savārdzis vīrietis, kuram lielā aukstuma dēļbija radušās veselība problēmas. Tā kā persona atradās dzīvībai un veselībai bīstamos apstākļos, uz notikuma vietu tika izsaukta mediķu brigāde, kas vīrieti nogādāja uz Ogres slimnīcu, lai sniegtu neatliekamo palīdzību.
 
05.01.2016. Rembates pagastā PP palīdzību lūdza kāda sieviete, kura pēc sākotnējās informācijas norādīja, ka viņas īpašumā esot ieradušies divi vīrieši un pret viņas gribu cenšas iekļūt mājā. PP notikuma vietā noskaidroja, ka vīrieši, kuri it kā cenšas iekļūt mājoklī, minēto īpašumu iegādājušies izsolē, un ir jaunie īpašnieki, bet acīmredzami sieviete to nevēlējās, vai negribēja saprast. Tā kā abas puses savā starpā nespēja atrisināt radušos konfliktu, pašvaldības policija izskaidroja noteikto procedūru, kā civiltiesiskā kārtā ar tiesu izpildītāju palīdzību notiek ieiešana/ievešana valdījumā.
 
19.01.2016. Saņemta informācija, ka Tomes pagastā kādā privātmājā nokosts suns, kurš atradās pie ķēdes. Ierodoties notikuma vietā informācija apstiprinājās. PP darbinieki par notikušo ir uzsākusi administratīvo lietvedību.
 
25.01.2016. PP patrulējot netālu no Ķeguma HES pamanīja, ka ceļa malā uz zemes guļ kāds vīrietis. Acīmredzami vīrietim veselības problēmas bija radušās alkohola lietošanas rezultātā, no viņa izelpas bija jūtama alkohola smaka, kā arī blakus viņam uz zemes atradās nezināmas izcelsmes alkohola pudele.Uz notikuma vietu izsaukta mediķu brigāde, kas vīrietim sniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību.
 
27.12.2015. PP ar iesniegumu vērsās kāds Birzgales pagasta iedzīvotājs, kurš savā iesniegumā norādīja, ka viņu esot aizskārusi kāda vīrieša uzvedība, proti vīrietis esot uzvedies agresīvi un rupji. Iesniedzējis savā iesniegumā norāda, ka viņš braucot pa mežu ar savu auto pamanījis pazīstamu vīrieti ar zāģi rokā, viņš vīrietim esot aizrādījis, lai nezogot mežā malku, uz ko tas esot atbildējis  ar agresīvu rīcību,viņš ar savu kvadracikli esot „apspolējis” viņa automašīnu, tādejādi pēc iesniedzēja domām vīrietis ar savu rīcību ir izdarījis huligāniskas darbības.Iesnieguma izskatīšanas laikā PP veica iesniegumā norādītas informācijas pārbaudi, un noskaidroja faktiskos apstākļus. Konflikta iemesls pēc būtības noticis vēsturisku iemeslu dēļ, jeb incidenta cēlonis ir sensradnieciska raksturastrīds, kurā iesaistīta arī kāda sieviete, bet konkrētais gadījums ar kvadracikli ir bijis tikai iemesls, lai viens otru izprovocētu uz kārtējo civilrakstura strīdu.
Kā paskaidrojaotrs konfliktā iesaistītais vīrietis,  viņs mežā esot atradies tāpēc, ka gribējis no koplietošanas ceļa novākt nokritušos kokus, bet uz paziņas aizvainojošiem izteicieniem neesot atbildējis, lai izvairītos no incidenta, viņš uzsēdās uz kvadracikli un gribējis doties prom, bet strauji uzsākot kustību no vietas, neuzmanīgi vai nedaudz par strauju atlaida sajūga sviras rokturi, kā rezultātā kvadricikla aizmugurējās piedziņas riteņiem strauji uzņemot apgriezienus,  trāpīja ceļa seguma (smilts) daļas automašīnasvējstiklā.  Izvērtējot notikušā incidenta apstākļus un iesnieguma izskatīšanas laikā iegūtos pierādījumus, kā arī lēmuma pieņemšanai nepieciešamo informāciju, pašvaldības policija konstatē, ka vīrieša rīcību nevar kvalificēt kā sīko huligānismu, jo notikumā nav administratīvā pārkāpuma sastāva  un administratīvo lietvedību nevar  uzsākt. Saistībā ar minēto incidentu, ar vīrieti  veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, kā arī personai ir izskaidrota atbildība par sabiedrībā vispārpieņemto normu neievērošanu. 
 
 
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites