Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


JSPA februarī piedāvā jaunus “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” tiešsaistes seminārus.

2021. gada februārī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) turpina tiešsaistes semināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Tiešsaistes semināros ir aicināti piedalīties jaunatnes darbā iesaistītie, gan tie, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, gan tie, kuri vēl tikai plāno to darīt. Tiešsaistes seminārā būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus no dažādām vietēja mēroga un starptautiskām organizācijām, jaunatnes jomas un citiem ekspertiem. Dalībai ir nepieciešams iepriekš reģistrēties.

4. februārī plkst. 10:30, tiešsaistes seminārā “Sociālo mediju lietotprasme” pieredzē par viltus ziņu “pamatprincipiem” un to, kā pārbaudīt informācijas patiesumu un nenonākt viltus ziņu slazdos, dalīsies Nika Aleksejeva, NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (NATO Stratcom COE) vadošā digitālā pētniece.N. Aleksejeva pēta dezinformācijas izplatību un tās novēršanas iespējas digitālajā vidē, piemēram, sociālajos medijos, tiešsaistes ziņās, emuāros un forumos Baltijas valstīs un ārpus tām. Tiešsaistes seminārs notiks sadarbībā ar Eiropas jaunatnes informācijas tīklu “Eurodesk”. Iepriekšēja reģistrācija šeit.

11.februārī plkst. 10:30, tiešsaistes seminārā “Jauniešu pilsoniskās iesaistes formas pašvaldības dzīvē” nevalstisko organizāciju pārstāvji dalīsies ar labās prakses piemēriem par aktīvo jauniešu iesaisti pašvaldības dzīvē, veicinot jauniešu līdzdalības un piederības sajūtu. Tiešsaistes semināra mērķis ir diskutēt par to, kā jauniešu pilsoniskās iesaistes formas var sniegt pienesumu pašvaldībām un vietējām kopienām, risinot izaicinājumus un ģenerējot idejas. Iepriekšēja reģistrācija šeit.    

18. februārī plkst. 11:00, tiešsaistes seminārā “Digitālie sadarbības rīki: pieredzes stāsti” tiks prezentēti pieredzes stāsti par projektu un aktivitāšu īstenošanu, izmantojot dažādus tiešsaistē pieejamos rīkus. Ar pieredzes stāstiem dalīsies: Ineta Lielkalne, “eTwinning” vēstniece, Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja; Anželika Marija Zuba, viena no biedrības “3D Friends” dibinātājām, jaunatnes darbiniece, “Youth of 21st Century” projektu koordinatore; Anna Beļska, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas angļu valodas skolotāja un “eTwinning” projektu vēstniece. Iepriekšēja reģistrācija šeit.

Tiešsaistes semināru cikls “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” tapusi “Jaunatnes politikas valsts programmas” un “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, aptaujājot jaunatnes jomā iesaistītos un lūdzot dalīties ar aktualitātēm, izaicinājumiem un vajadzībām darbā ar jaunatni, laikā, kad darbs notiek attālināti. Semināri būs saistoši jaunatnes darbiniekiem, jaunatnes lietu speciālistiem pašvaldībās, tiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem un citiem interesentiem. Visus līdz šim notikušos tiešsaistes seminārus un arī plānotos seminārus pēc to norises laika interesenti varēs noskatīties ierakstos, kas būs pieejami JSPA YouTube kanālā.


Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”,“eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas “Jaunatnes politikas valsts programmu”, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites