Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Akcija „Rādi, ka neradi lieku!” aicina jauniešus domāt par aprites ekonomiku.

Biedrības„Daibes ilgtspējas centrs” izstrādātās kampaņas „Radi, lieku neradot!” tēls Žanis Neveisteris met izaicinājumu 13 - 19 gadīgajiem, lai caur radošu darbošanos jaunieši iepazītu aprites ekonomikas pamatprincipus. Jau kopš janvāra vairāk kā 100 skolas visā Latvijā izmanto biedrības sagatavoto online lekciju sēriju. Skolotāji mācību procesā aicināti integrēt arī Žaņa mestos izaicinājumus, lai radošā darbošanās vainagotos gan ar zināšanām, gan noderīgām balvām.

Žaņa Neveistera marta izaicinājums jauniešiem (no 15.03.līdz 15.04.)

Šoreiz Žanis aicina aizdomāties par tādu nozīmīgu aprites ekonomikas terminu kā produkta dzīves cikls.Piedalīties iespējams divos variantos.

 

1. SPĒLĒJOT! 

- Jaunieši aicināti izspēlēt spēli, kurā jāsaliek produkta dzīves cikls limonādes bundžiņai, džinsu biksēm, hamburgerim un mobilajam telefonam.

- Spēle atrodama: https://produkta-dzives-cikls.urda.lv/

- Kad spēle izspēlēta un cikli iepazīti, tad jāuztaisa ekrānšāviņš kādam no rezultātiem.

 

2. IZPĒTOT!!

- Jāizvēlas priekšmets, kurš ikdienā bieži tiek lietots un kuru gribas izpētīt smalkāk, piemēram, dators, džinsu bikses vai kaut vai skrituļdēlis.

- Jāizpēta no kādām detaļām attiecīgais priekšmets sastāv, kur kas tiek ražots, no kurienes atvests, kur likts kopā un zīmējot, līmējot vai ar video palīdzību jāsaliek attiecīgā produkta dzīves cikls.

Kur jāiesūta?

- Sastrādātais elektroniskā formātā jāiesūta līdz 15.aprīlim (ieskaitot) uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai  Whatsapp ziņā uz nr.25459399, norādot precīzu informāciju: vārds, uzvārds; izglītības iestādes nosaukumu, klase, telefona nr., e-pasts.

 

Noslēdzošajam izaicinājumam starts tiks dots 15.aprīlī, kad jaunieši tiks aicināti izveidot video, izmantojot Žaņa gifiņu  (GIF platformās atrodams pēc atslēgas vārdiem: ZANIS un NEVEISTERIS), lai parādītu apkārtējiem, kādas izvēles  labākveikt ikdienā,  lai neradītu atkritumus. Izveidotais video nekur nebūs jāiesūta, ar to būs jādalās savos sociālajos tīklos (Instagram, Facebook, Tik Tok), izmantojot tēmturi #liekuneradot #zanis #neveisteris #URDA un ietagojot : FB: @urda.lv INST: @urda_dtp

Visu par akciju un kampaņu var uzzināt dabas un tehnoloģiju parka „URDA” mājas lapā: https://www.urda.lv/lv/zanis

 

Online video lekciju sērija

Jau kopš janvāra vairāk kā 100 skolas visā Latvijā izmanto biedrības Daibes ilgtspējas centrs”  sagatavoto online un tiešsaistes lekciju sēriju 7.-12.klases skolēniem par aprites ekonomiku. Lekcijas būvētas uz kompetenču izglītības pamatprincipu bāzes, kas nozīmē, ka aktualizētās vides tēmas un uzdevumus skolotāji varērti integrēt dažādos mācību jomu priekšmetos: ķīmija, ģeogrāfija, dizains un tehnoloģijas, inženierzinības, sociālās zinības, ekonomika. Daļai lekciju var piekļūt dabas un tehnoloģiju parka „URDA” mājas lapā: https://ej.uz/onlinevideolekcijas

 

Tiešsaistes sarunas ar sabiedrībā zināmiem vides aktīvistiem

Kampaņas ietvaros paredzētas vēl trīs tiešsaistes sarunas, kurām tiešraidē, kas norisinās dabas un tehnoloģijas parka “URDA” Facebook lapā:@URDA.LV pieslēgties var arī klases, kuras līdz noteiktajam datumam nebija pieteikušas dalību kampaņā.

- 23.martā plkst. 13.00 - tiešsaistes saruna  (angļu valodā) ar SIA „Design Elevator” pārstāvjiem par tēmu „Dizaina domāšana”

-  6.aprīlī plkst. 13.00  - tiešsaistes saruna ar modes mākslinieci Baibu Ladigu-Kobajaši par tēmu „Ekodizains un atkritumu neradīšana modes biznesā”

- 21.aprīlī plkst. 13.00  - tiešsaistes saruna ar Lauru Arnicāni par tēmu „Zero waste dzīvesveids - ar ko sākt, kā noturēties, kā nepārspīlēt”

 

Informācijai: Liena Kreišmane, 25544338vai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 
Akcija „Rādi, ka lieku neradi!” tiek organizēta biedrības „Daibes ilgtspējas centrs” realizētajā Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) finansētajā projektā „Radi, lieku neradot!” (projekta nr. 1-08/76/2020) ietvaros. Balviņās Gardu muti” garškopju sarūpētie dzērieni un Labas saknes” izauklētie dabai draudzīgie našķi.

 


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites