Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Baltu Vienības diena
Sabiiedrība > Atpūta
22.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Pulciņi un Kolektīvi


 Vadītāja: Evita Reinsone

 Koncertmeistare: Inese Martinova

 Nodarbību laiki:

 Pirmdienas: 19:30 – 21:30

 Piektdienas: 19:30 – 21:30

 

 

 

 

 

 


Birzgales Tautas nama sieviešu koris „Pērles” dibināts 2008.gada 15.septembrī, kas kora diriģente bija Maira Līduma, koncertmeistare Inese Martinova.

Savā pirmajā Ogres apriņķa koru skatē saņemto vērtējumu par emocionāli krāsaino un sirsnīgo dziedājuma stilu kora dziedātājas spējušas saglabāt cauri visām sezonām. Tas, tāpat kā diriģentes dotais kora nosaukums „Pērles”, vislabāk raksturo dziedātājas, kuras kā pērles spēj atvērties un rādīt savu dvēseles bagātību dziesmā.

Darbības laikā koris piedalījies visos Birzgales kultūras pasākumos, Ķeguma novada svētkos. Latvija apceļota, un neaizmirstami mirkļi piedzīvoti piedaloties Latvijas koru sadziedāšanās svētkos Daugavpilī, Alūksnē, Dundagā, „Rīgai – 810” jubilejas koncertā, Latvijas sieviešu un vīru koru salidojumā Ērgļu novada Meņģeļos, koncertējot baznīcās Skaistkalnē, Vecumniekos.

Koris dziedājis visās Ogres koru apriņķa koru skatēs, kuplinājis visus lielos koru kopmēģinājumus, lai savas darbības piekto sezonu vainagotu ar dalību XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, kur daļa dziedātāju guva savu pirmo Dziesmusvētku pieredzi, kā arī jaunus draugus. Dziesmusvētku kopkora rindās aizsākusies draudzība ar Kārsavas novada,  Mērdzenes tautas nama sieviešu kori „Austra” jau vainagojusies ar kora „Pērles” skaistu braucienu uz Latgali.
Kopš 2017.gada kori vada Evita Reinsone. Pārņemot kori, vadītāja ar savu enerģiskumu un aktivitāti, koru skatē ieguva I pakāpi. Koris piedalījās XXVI Vispārējos Dziesmu un XI deju svētkos.
 


 

 

 
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites