Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


Meklējam 4 uzņēmīgus jauniešus vecumā no 18-30 gadiem, kas vēlas piedalīties starptautiskā nometnē (TransInnCamp) Ungārijā un attīstīt biznesa idejas, pasākumu vai vietējās teritorijas dzīves kvalitātes veicināšanas projektu. Būs gan nopietns darbs, gan socializēšanās un atpūtas iespējas. 
 
 
Nometnes laiks:
13.-19.jūnijs, 2016
Izlidošana: Pirmdiena, 13. jūnijā, plkst. 12:20
Atgriešanās: 19. jūnijā, plkst. 17:30
 
Prasības dalībniekam:
Dalībniekam jābūt vecumā no 18-30 gadiem, jāspēj sarunāties angliski, sastrādāties komandā, jābūt vēlmei mācīties un uzņemties atbildību. 
 
Vieta:
Ungārija, pilsēta Orfű15 km attālumā no Pēčas (Pécs) un apmēram 200km attālumā no Budapeštas. Pēča ir pilsēta Ungārijas dienvidos netālu no Horvātijas robežas, vēsturiskā Baraņas novada galvaspilsēta. Orfű savukārt ir labi pazīstams tūrisma galamērķis, pilsētā ir divi ezeri, daudzas aktīvā tūrisma iespējām, akvaparks, norisinās festivāli, sporta sacensības. Uzturēsimies viesnīcā Dias.
 
Izmaksas:
Ceļošanas, apdrošināšanas un dzīvošanas izmaksas sedz PPP biedrība “Zied zeme”. Dalībniekiem jārēķinās ar izmaksām privātām vajadzībām.
 
Citas saistības:
Dalībnieks sedz izmaksas, kas rodas lidojuma pasažiera vārda maiņas gadījumā (vai pilnu biļetes vērtību, kad tas vairs nav iespējams), jadalībnieks atsakās vai kaut kādu iemeslu dēļ nevar piedalīties nometnē. Ar dalībnieku tiek slēgta vienošanās par šo saistību uzņemšanos. 
 
Pieteikšanās:
Līdz 6.maijam interesentiem jāsagatavo CV un brīvā formā e-pasta vēstulē jāpamato vēlme piedalīties nometnē, īsi jāapraksta arī biznesa vai projekta ideja, kas vērsta uz vietējās teritorijas attīstību.
Pieteikums jānosūta uz e-pastu – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
 
Papildus informācija par nometni un projektu:
Ar līdzīgas nometnes rezultātiem, kas notika šī gada martā Somijā, var iepazīties vienas dalībnieces rakstā šeit. 
Nometnē piedalīsies jaunieši no Somijas, Ungārijas, Latvijas un Rumānijas. Tās laikā dalībniekiem biznesa mentoru pavadībā būs iespēja radīt un attīstīt biznesa idejas, pasākumus vai projektus, kas veicinātu vietējās teritorijas attīstību, kā arī paralēli iepazīt vietējo kutūru un tradīcijas, starpkultūru dialogu.
Nometnes laikā jaunieši uzlabos dažādas prasmes un palielinās motivāciju, lai iesaistītos vietējo problēmu risināšanā un lauku teritoriju attīstībā.
Nometnēs piedalīsies arī zinoši eksperti, kas palīdzēs attīstīt jauniešu idejas līdz dzīvotspējīgam projektam, ko iespējams veiksmīgi īstenot vietējā teriotorijā.
Zied zeme cer, ka tiks radītas idejas, kuras jaunieši paši ir gatavi īstenot dzīvē, iespējams ar PPP biedrība “Zied zeme Vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 līdzfinansējumu. 
TransInnovation Camp for Youth (saīsināti – TransInnCamp) ir programmas Erasmus+ projekts. Projekta mērķis ir ar inovatīvu un izinošu nometņu palīdzību stiprināt jauniešu kompetences un veicināt jauniešu iesaisti vietējo problēmu risināšanā un lauku teritoriju attīstībā.Lai sasniegtu projekta mērķi, tiks organizētas tikšanās ar jauniešiem un apzinātas idejas, kuras jaunieši paši ir gatavi īstenot, lai sekmētu lauku teritoriju attīstību. Jauniešu nometnes paredzētas Somijā, Ungārijā, Rumānijā un Latvijā. Projekta partneri ir vietējās rīcības grupas no Somijas (Rieska LEADER un Keskipiste LEADER), Ungārijas (Mecsekvidék Egyesület) un jauniešu organizācijas no Rumānijas (Bogatalji Mozgalom Csikrakos es Gorocsfalva).
 
Projekta koordinators: Māris Cīrulis, mob.29782159, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites