Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


Cīņa ar visu veidu vardarbību pret sievietēm ir devītā literatūras konkursa "A Sea of Words" tēma. Konkursu organizē Eiropas Vidusjūras Institūts un Annas Lindes fonds.
Autori vecumā no 18 līdz 30 gadiem aicināti iesniegt īstus vai izdomātus īsos stāstus par dzimumu nevienlīdzību/vardarbību. Jāatceras, ka vardarbība pret dzimumu neizpaužas tikai fiziski vai psiholoģiski – dzimumu nevienlīdzība var izpausties attieksmē, stereotipos, mediju publikācijās, algu atšķirībā, atbildības uzticēšanā u.c veidos.
 
Tehnoloģijas arvien vairāk ietekmē to, kā jaunieši attiecas viens pret otru. Mijiedarbība tiešsaistes sociālajos tīklos, kas parasti ir anonīma, atklāj, ka joprojām tāls ceļš ejams, lai pastāvētu dzimumu līdztiesība.
 
Literārā valoda ir vērtīgs rīks, kā atklāt dziļāko pārliecību un iesakņojušos stereotipus. Stāsta vēstījums var sagraut stereotipus un veicināt vienlīdzību.
 
Stāstus var rakstīt jebkurā no EuroMed reģiona 44 oficiālajām valodām, tiem nevajadzētu pārsniegt 2500 vārdu garumu. Stāstus var iesniegt individuāli un grupā.
 
Starptautiska žūrija izvēlēsies 15 stāstus, kuru autori tiks ielūgti piedalīties apbalvošanas ceremonijā Barselonā (2016. gada 8. novembrī), rakstīšanas darbnīcā, kuru vadīs pasaules līmeņa eksperti (9. novembris) un gida vadītā Barselonas pilsētas ekskursijā (10. novembris).
 
Izvēlētie stāsti tiks publicēti e-grāmatā oriģinālvalodās, kā arī to tulkojumi angļu valodā.
 
Dalībniekiem tiek segti ceļa un vīzu izdevumi, viesnīcas izdevumi, kā arī tiks nodrošināta ēdināšana augstāk minētajos pasākumos.
 
Darbu iesniegšanas termiņš ir 2016. gada 2. jūnijs, tie jāiesniedz elektroniski  e-pastā:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Aktualitātēm par konkursu var sekot Twitterī ar tēmturi #ASeaofWords2016, kā arī Facebook lapā A Sea of Words.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites