Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Pastaiga gaismas un mūzikas noskaņās - ATCELTS!
Sabiiedrība > Atpūta
29.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē - ATCELTS!
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Svecīšu vakars Ķeguma kapos
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
07.11.2021 16.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ķeguma pilsētā, pie jaunās skatu terases Smilšu ielā 8, Ķegumā, ir uzstādīti jauni un papildinoši vides elementi.

Pie foto soliņa ir uzstādīts jauns stacionārs foto statīvs. Ikviens, dodoties pastaigāties, var piestāt Daugavas skatu terasē, atpūsties, tvert mirkļus, iegriezt soliņu kā karuseli un iemūžināt tā panorāmu skaistos individuālos kadros, jo ievietojot savu mobilo ierīci un noregulējot to foto statīvā, fotoattēls taps gatavs pāris sekunžu laikā.

Turpat līdzās foto soliņam ir uzstādīts jauns, izzinošs un informatīvi vizuālizēts stends. Tajā ir attēlota un apskatāma kādreiz uz Ķeguma HES izveidoto tilta arku konstrukcijas vizualizācija. Skatoties uz stendu vairs nav jāiztēlojas, kā tas būtu, ja uz tilta vēl atrastos šīs arkas, jo tās var aplūkot gandrīz kā dzīvē. Līdzās stendam izvietota arī maza informatīva planšete, kurā atspoguļota tilta arku konstrukcijas vēstures fakti.

Turpmāk šie vides elementi priecēs vietējos iedzīvotājus un viesus kā jauni un unikāli tūrisma apskates objekti Ķeguma novadā. Sakām lielu paldies AS “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzeja vadībai un Harijam Jaunzemam par sadarbību un atbalstu, kas palīdzēja šī projekta tapšanā, kā arī Andrim Grīslim (SIA Graphical) un metālmāksliniekam Aigaram Caunītim (SIA MadAiss) par izaicinājumu īstenot šos projektus dzīvē.     

 

IMG_6689
IMG_6689
IMG_6691
IMG_6691
IMG_6703
IMG_6703

Foto: Ieva Vējone
Rakstu sagatavotaja:
Ieva Vējone
Projektu vadītāja ar specialiazāciju
 uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites