Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


„Ekoloģiskās un vizuālās vides uzlabošana Birzgales kapsētās” projekta realizācija.

Ir uzsākta Ķeguma novada pašvaldības izsludinātā iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projekta konkursa „Ekoloģiskās un vizuālās vides uzlabošana Birzgales kapsētās” projekta realizācija. Projekta kopējas izmaksas 3985,00 EUR. Firma, kas izgatavos visas vides mazās arhitektūras formas ir IK „PP Projekti”. Par šo finansējumu plānots izgatavot 24 atkritumu kastes, 4 vārtus, 9 koka statīvus, 9 informācijas stendus, 3 zvanu torņus, 10 kapsētu nosaukumus, 18 soliņus.  Birzgales pagastā ir 10 aktīvās kapsētas.

Pati lielāka problēma ir sadzīves atkritumu izmešana kapsētu teritorijā. Visi līdzpaņemtie plastmasas iepakojumi (puķu podiņi, substrāta maisiņi, svečturi, pet pudeles u.tml) tiek izmesti vienkārši lapu vai zaru kaudzēs vai turpat netālu no savu radinieku kapu kopiņām mežā. Patlaban situācija ar šāda veida atkritumiem tuvākā teritorija ir uzskatāma par tiešām dramatisku.

Pirmās atkritumu urnas un koka statīvi jau ir uzstādīti Zaru, Sauleskalna, Kalmuižas, Lāču, Aveņu, Birzgales, Dzeņu, Meža, Zizānu, Jedes kapsētās. Es aicinu ikvienu kapsētu piederīgo atkritumu urnās likt visus neorganiskos atkritumus plastmasas maisiņus, puķu podus svečturus u.tml.  Kapsētās tiek arī norādīta organisko atkritumu lapu, augu atlieku novietošanas vieta. Lūgums ievērot šo jauno kārtību, lai arī mūsu kapsētās būtu tīra un sakopta vide.


Projekta vadītāja Diāna Arāja   

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites