Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Laulību slēgšanai nogaida labākus laikus

Vērtējot paveikto aizvadītajā gadā Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā, vadītāja Vita Leimane informē, ka apkopotos statistikas datus par pagājušo gadu nevar salīdzināt ar aizpagājušo, jo 2021. gadā nodaļa piedzīvoja būtiskas izmaiņas. Gada otrajā pusē, pēc Administratīvi teritoriālās reformas (ATR), paplašinoties novada administratīvajai teritorijai un apvienojot Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes dzimtsarakstu nodaļas, statistikas datos ietvertā teritorija paplašinājās. “Kopumā jāsaka, ka mirstība, tāpat kā visā valstī, pieauga arī Ogres novadā. Dzimstība, protams, varēja būt lielāka, arī noslēgto laulību skaits, bet daudzi cilvēki pagaidām atturas slēgt laulības, jo gaida pandēmijas beigšanos, lai var sarīkot skaistus svētkus,” statistikas datus kopumā raksturo V. Leimane.

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas laulību zāle

Jāpiebilst, ka apkopotie statistikas dati dalās divās daļās – pirms ATR, un tie attiecas uz pirmo pusgadu, un pēc ATR, kas attiecīgi ir periods no pagājušā gada 1. jūlija līdz 31. decembrim.

Visvairāk ģimenēs dzimuši otrie bērniņi

2021. gada pirmajā pusgadā Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā sastādīti 149 dzimšanas reģistri, otrajā pusgadā – 255, kopā reģistrēti 404 jaundzimušie. Reģistrēto bērnu vidū lielākoties tādi, kuri pasaulē nākuši kā otrie savā ģimenē, divās ģimenēs Ogres novadā reģistrētie jaundzimušie bijuši sestie bērniņi ģimenē, trijās ģimenēs – piektie.

Populārākais vārds meitenēm – Alise un Emīlija

Meitenēm populārākais vārds pagājušajā gadā Ogres novadā reģistrēto bērnu vidū bija Alise – šāds vārds dots 8 meitenēm, Emīlija – 7, Dārta un Katrīna – 5 meitenēm. Mazāk dzirdēto vārdu vidū tādi kā Radha, Freja, Raina, Aria, Anaise, Ambera, Meisija, savukārt latviskais Līgas vārds piešķirts tikai vienai meitenītei. Vēl aizvien vecāki izvēlas bērniem dot dubultvārdus, un pērnais gads nebija izņēmums. Dubultvārdus, piemēram, Hanna Dora, Stefānija Tija, Emīlija Freja, Emīlija Ambera un citus ieguvušas 12 meitenes.

Zēnu vidū Gustavs, Adrians un Jānis

Populārākais vārds 2021. gadā Ogres novadā reģistrētajiem zēniem bija Gustavs – šāds vārds piešķirts 8 zēniem, Adrians un Jānis – 6, Everts – 5 zēniem. Retāko vārdu vidū sastopami tādi vārdi kā Treviss, Morics, Ians, Dveins, Hārdins, Noels, Elijs, Rainis, Tailers un Ratmirs. Arī 12 zēniem vecāki izvēlējušies dubultvārdus, piemēram, Ansis Eliass, Vilnis Ēriks, Dveins Hārdins, Ralfs Noels, Edgars Rainis un citi.

24 laulības ārpus dzimtsarakstu nodaļas

Pagājušā gada pirmajā pusgadā nodaļā reģistrēta 61 laulība, otrajā pusgadā – 219, kopā 280 laulības, no kurām 37 pāri laulības reģistrējuši baznīcā. Divpadsmit no laulātajiem pāriem bijuši tādi, kurā vienai no pusēm ir citas valsts, visbiežāk Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas, pilsonība, taču bija arī Lietuvas, Horvātijas, Irānas, Lielbritānijas, ASV un Norvēģijas pilsoņi. Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā pērn tika reģistrēta laulība arī starp divu citu valstu pilsoņiem – tie bija studenti, kas Rīgā mācās, – līgava Igaunijas pilsone un līgavainis Indijas pilsonis.

Ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām pagājušajā gadā Ogres novadā reģistrētas 24 laulības. “Šis skaitlis ievērojami pieauga, jo paplašinātā novada teritorijā daudzi pāri izvēlas laulības reģistrēt kāzu svinību vietās viesu namos Birzgales, Tomes, Tīnūžu pagastos, Ķegumā vai Lielvārdē,” papildina V. Leimane. “Karstākais” laiks laulību slēgšanai ir jūlijā, augustā un septembrī. Piemēram, pagājušā gada augustā vien Ogres novadā reģistrētas 76 laulības!

Netrūka arī tādu pāru, kuri pagājušajā gadā nolēma šķirt savu laulību, un tādi bija 94 pāri, kuri laulību savulaik reģistrējuši Ogres rajona vai vēlāk Ogres novada teritorijā. Gadu iepriekš šķirtas 88 laulības.

Mirušo skaits turpina pārsniegt dzimušo skaitu

Diemžēl arī 2021. gads nebija izņēmums, un miršanas reģistru skaits turpat divas reizes pārsniedza dzimušo reģistru skaitu. Pirmajā pusgadā Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā tika reģistrēti 276 miršanas gadījumi, otrajā pusgadā – 430, kopā 706 gadījumi.

Dzimtsarakstu nodaļa – jaunās telpās

V. Leimane atgādina, ka Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa kopš pagājušā gada augusta atrodas jaunās telpās Ogrē, Brīvības ielā 35, Ogres Centrālās bibliotēkas ēkā.

Pēc četru pašvaldību Dzimtsarakstu nodaļu apvienošanas šobrīd dzimtsarakstu pakalpojumi Ogres novadā ir pieejami Ogrē un Lielvārdē, Raiņa ielā 11a.

Ņemot vērā pandēmijas apstākļus un ar tiem saistītos ierobežojumus, nodaļas vadītāja lūdz iedzīvotājus pirms Dzimtsarakstu nodaļas apmeklēšanas pieteikt vizīti pa tālruni 65023466 Ogrē vai 65054700 Lielvārdē, kā arī rakstīt elektroniski, e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
 

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites