Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljons aicina pievienoties savām rindām.

Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljons aicina Ogres novada, Ērgļu un Mālpils iedzīvotājus pievienoties Zemessardzei un sniegt ieguldījumu mūsu valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Mūsu valsts aizsardzību stiprina Latvijas tautas pašapziņa un vēlme aizsargāt Latviju.

Dienests Zemessardzē ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessargi attīsta savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļu nogalēs, atvaļinājuma laikā vai darba dienās, ja zemessargam šis laiks ir pieejams. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs. Dienesta laikā zemessargs izvēlas apgūt kādu no militārajām specialitātēm, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, militārā mediķa, karavīra-glābēja, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora u.c. Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju (sākot no 32 eiro dienā) un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju - 9,96 eiro.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv.

Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona atbildības teritorijā ietilpst Ogres novads, Ērgļi un Mālpils. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Ogres novada, Ērgļu un Mālpils iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 29278904 vai rakstīt uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona aktivitātēm var sekot līdzi bataljona Facebook lapā “Ogres 54. bataljona zemessargi”. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai www.esizemessargs.lv.

 

Valsts aizsardzība ir mūsu kopējā atbildība. Kopā mēs varam aizsargāt Latviju!

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

54. kaujas atbalsta bataljona

Komunikācijas nodaļa

Facebook.com/ogres.zemessargi/

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites