Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Biedrība “Tomes sieviešu klubs “Ābele”” šo gadu uzsāka ļoti darbīgi, 11.janvārī sarīkoja semināru potenciālajiem uzņēmējiem un mājražotājiem “Uzzini, uzdrīksties, Sāc!”. Semināru apmeklēja patiešām necerēti liels dalībnieku skaits – 48, kas apliecina izvēlētās tēmas aktualitāti. Seminārā iekļautie jautājumi bija gana plaši, katrs no tiem būtu atsevišķa semināra vērts, tāpēc ļoti detalizēti tajos iedziļināties nebija iespējams. To ierobežoja gan atvēlētais laiks, gan arī ļoti lielās un daudzveidīgās izvēles iespējas, tāpēc tēmu galvenais uzdevums bija sniegt vispārīgu ieskatu un apkopotus avotus, kur var iegūt detalizētu informāciju par katru konkrēto jautājumu.

Semināru vadīju pati, arī sagatavoju izdales materiālus un prezentācijas par sava biznesa uzsākšanas iespējām, ar ko būtu jāsāk, kā veikt vienkāršus aprēķinus, tirgus izpēti (vai citus līdzīga biznesa veicējus uzskatīt par saviem konkurentiem, vai arī kolēģiem, domubiedriem), kā sastādīt vienkāršotu biznesa plānu, kur ņemt paraugu, kā novērtēt sava biznesa dzīvotspēju u.c. svarīgus jautājumus. Vēlāk arī sniedzu apkopojumu par soļiem, kas būtu veicami, lai reģistrētu uzņēmumu, kādu uzņēmējdarbības formu labāk izvēlēties (plusi un mīnusi, kā arī kam būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties uzņēmējdarbības formu un nodokļu maksāšanas režīmu. Semināra otrajā daļā pastāstīju par mārketinga stratēģijas un reklāmas nepieciešamību veiksmīgam biznesam, kā arī parādīju pieejamos bezmaksas rīkus reklāmas izgatavošanai pašu spēkiem un vienkāršas mājas lapas izveidei. Sniedzu arī pārskatu par informācijas avotiem, kur konkrēti šie jautājumi ir detalizēti aprakstīti.

Seminārā piedalījās arī uzaicinātie kompetentie pārstāvji no organizācijām, kas sniedz dažāda veida atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Par pieejamajiem kredītresursiem ar valsts sniegto atbalstu pastāstīja Lolita Siliņa, Attīstības finanšu institūcijas ALTUM pārstāve. Par iespēju piedalīties Eiropas Savienības Struktūrfondu projektu konkursā pastāstīja Māris Cīrulis, PPP biedrības “Zied Zeme” projektu sagatavošanas konsultants un projektu vadītājs. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāve, Ogres biznesa inkubatora vadītāja Ilze Linkuma aicināja interesentus izmantot valsts atbalstu, ko sniedz biznesa inkubators.

Semināra noslēgumā trīs esošie novada uzņēmēji dalījās savā pieredzē biznesa uzsākšanā, paldies viņiem par to: Solvitai Kūnai, Jānim Kossovičam un Kārlim Sniedzem!

Laiks paskrēja nemanot. Semināra dalībnieki aizgāja pārdomu pilni. Kavēties nedrīkst, vēl jo vairāk, jo šobrīd ir iespēja uzsākt savu biznesu, saņemot ļoti daudzveidīgu atbalstu – gan nepieciešamo valsts garantēto kredītu, gan iegūt zināšanas Ogres biznesa inkubatorā, gan piedalīties PPP “Zied Zeme” izsludinātajā projektu konkursā. Ir nepieciešama tikai laba ideja, stingra griba un apņemšanās, tad izdošanās neizpaliks. To arī novēlu visiem, kas vēl šaubās!

Dalība seminārā bija bez maksas, semināru rīkoja Tomes sieviešu klubs “Ābele”, finansiāli atbalstīja Ķeguma novada pašvaldība. Nelda Sniedze,
Valdes locekle

2
2
3
3
4
4
5
5
6
6


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites