Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


„Katram savu tautastērpu” - šādi mūs rosina sagaidīt Latvijas valsts simtgadi.

Tā, protams, ir katra personīgā izvēle, vai sev sagādāt etnogrāfiski pareizu vai stilizētu tērpu. Paša austa josta vai tērpa brunči, villaine jau būs vērtība, kas pārdzīvos paaudzes.

2017.gadā Starptautiskais soroptimistu klubs startēja divos projektu konkursos, un abos sekmīgi - gan pašvaldības IIVK (Iedzīvotāju iniciatīvās veicināšanas konkursā) „Tautisko jostu aušanas meistardarbnīcas”, gan Soroptimistu organizācijas „ActionFund” konkursā ar projektu „Aušanas darbnīca Ķegumā”. Pieteicās 8 sievietes un jau rudenī sāka apgūt pamata iemaņas jostu aušanā dažādās tehnikās, Ogres TLMS Saiva vadītājas S.Grīnbergas vadībā.

Pēc tam, jau E.Uršuļskas vadībā, sākās aušanas kursi, kur arī 8 sievietes vēlējās apgūt pamata iemaņas aušanā. Soli pa solim iets tuvāk šai senajai tekstilmākslai – gan steļļu iekārtošanas, audekla sagatavošana, gan kompozīcijas veidošana. Un jau ir tapuši pirmie paklāji, spilveni, lina dvieļi, bet tūlīt, tūlīt sāksies pats lielākais izaicinājums – tautisko brunču aušana.

Pateicamies darbnīcas „Dzīves optimismam” vadītājai V.Volenbergai, jo ar viņas laipnu atļauju varējām izmantot senioru stelles šo projektu īstenošanai. Taču, pateicoties atsaucīgiem cilvēkiem, pusgada laikā mūsu darbnīcas rīcībā ir jau vairākas stelles, kur turpināt vīt dzīparus.

Šī gada 15.martā aicinām Ķeguma iedzīvotājus uz pirmās sezonas noslēguma izstādi Ķeguma tautas namā, kur būs apskatāmi audēju pirmie darbi.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites