Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


20. martā Starptautiskais Soroptimistu klubs sadarbībā ar Keguma novada pašvaldību organizēja tiešsaistes diskusiju par ēkas Rīgas ielā 12, Ķegumā nākotni. Diskusijas mērķis bija kopīgi rast piemērotāko risinājumu ēkas Rīgas ielā 12, Ķegumā nākotnes pielietojumam!

Paldies par kuplo atsaucību un iesaisti! Pasākumā piedalījās 26 dalībnieki un interesenti, kam rūp šīs ēkas liktenis.

Diskusijas sākumā prezentējām decembrī aizvadītās aptaujas “Sabiedrības ēka Sabiedrībai” rezultātus, kurā lielāko atzinību guva viedoklis, ka ēkai vajadzētu kļūt par Amatnieku un radošo personību māju.

Tā pat diskusijas laikā pieredzē par dažādu pašvaldību funkciju deleģējuma iespējām dalījās Kristīne Kalēja no “RADI” Jaunjelgavā  un Jaunjelgavas novada tūrisma centrs, kā arī Dita Trapenciere no nodibinājuma “Skola6”. Krista Andersone-Krūmiņa no PPP biedrība “Zied zeme” un koprades telpas “CoLabora Lielvārde” dalījās gan nacionālā, gan starptautiska mēroga pieredzē par koprades telpu attīstības iespējām un nozīmi lauku reģions.

Esam pateicīgas, ka pasākuma ietvaros varējām klausīties pieredzes stāstos no citiem novadiem par to kā šādas ēkas atdzīvināt un dot tām otru elpu, veidojot tās kā sabiedriskas ēkas, kur darboties radošiem cilvēkiem.  Pieredzes stāsti no Cēsīm, Jaunjelgavas un Lielvārdes iedvesmoja visus diskusijas dalībniekus tālākai ieceres virzībai. Ir gūta pārliecība, ka radošās personības, amatnieki, mākslinieki, jaunieši, uzņēmēji, pašnodarbinātie, nevalstiskās organizācijas, kā arī attālinātā darba veicēji var satikties un satiekas koprades mājā.

Diskusijas noslēgumā Ķeguma novada pašvaldības priekšsēdētājs Raivis Ūzuls dalījās ar viedokli par ēkas potenciālu, apstiprinot, ka koprades māja varētu būt piemērotākais risinājums ēkas saturam nākotnē.

Paldies visiem diskusijas lektoriem un dalībniekiem! Turpinām aktīvi iesaistīties, lai reiz ēka Rīgas ielā 12, Ķegumā piedzīvotu durvju atvēršanas svētkus un kļūtu par Sabiedrības ēku Sabiedrībai!

 

Starptautiskais Soroptimistu klubs “Ogre – Ķegums”

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites