Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Guntis Valneris iegūst bronzas medaļu pasaules kausa posmā dambretē Turcijā.

Šajā nervozajā periodā no 7.-14.martam Turcijas dienvidu kūrortpilsētā Antaljā norisinājās šī gada 2. pasaules kausa posms starptautiskajā dambretē, kurā startēja arī mūsu novadnieks lielmeistars Guntis Valneris. Bailes no vīrusiem, kā arī fakts, ka Ķīna ir pilnīgi slēgta jebkādiem sporta pasākumiem ne tikai pašā Ķīnā, bet arī nekādi komandējumi uz sacensībām ārpus Ķīnas pašreiz nav iespējami, radīja apstākli, ka šajās sacensībās piedalījās rekordmazs dalībnieku skaits - 21. Pārstāvētas bija tikai 6 valstis. Spēļu skaits 9. Tieši sacensību laikā vīrusa situācija citās valstīs pasliktinājās.

Guntis Valneris iesāka turnīru atzīstami, uzvarot tai skaitā Francijas dambretistu, pasaules eksčempioni sievietēm Krievijas dambretisti Matrenu Nogovicinu, kā arī vienu no 3 Nīderlandes augstākās raudzes talantiem 23 gadīgus veco Martinu Aizendornu, kas pēdējā pasaules čempionātā ierindojās 6.vietā. Pēc tam neizšķirts ar Krievijas lielmeistaru Getmanski. Pēc 5 kārtām Valneris bija turnīra līderis. Tad sākās problēmas ar aviokompāniju, kad radās sajūta, ka atpakaļceļa biļešu vairs nav, bet robežas visur plāno slēgt. Tas izpaudās arī pašā spēlē, jo jāņem vērā, ka no 2020.gada 1.janvāra pasaules federācija savās oficiālajās sacensībās ir pārgājusi uz jaunu laika kontroli, kas kardināli atšķiras no vecās, bet zemapziņā spēlējot spēlētājs turpina spēlēt vecajā tempā, attopoties tikai tajā stadijā, kad jau ir nopietns laika trūkums. Tāda situācija arī iestājās nākošajās 2 partijās, kad Guntim bija jāizdara pēdējie laika kontroles gājieni burtiski sekundēs. 6.kārtā pret otru Holandes jauno talantu Grunendaiku bija tehniska pozīcija, bet tad laiks kaut kā pazuda, un Guntim nācās izdarīt pēdējo kontroles 45. gājienu burtiski pēdējās sekundēs. Tika pieļauta liktenīga kļūda, un rezultātā zaudējums. Priekšpēdējā 8. spēļu kārtā bija jāspēlē ar citu holandiešu lielmeistaru Sipma, kurš centās spēlēt tehniski, lai nodrošinātu sava kolēģa 1 punkta pārsvaru pār Valneri pirms pēdējās kārtas. Mūsu novadnieks centās saasināt spēli uz sava rēķina, bet nekas vairāk kā aizsargāšanās pie laika trūkuma robežas no tā visa nesanāca. Galarezultātā - neizšķirts. Pēdējā kārtā Guntim pretiniekos bija Nīderlandes dambretiste Vitālija Dumeša, kuru sākot pieļaut pozicionālas kļūdas un iekļūstot laika trūkumā, Guntis diezgan viegli uzvarēja.

Galarezultātā par uzvarētāju kļuva Valnera uzvarētais nīderlandietis Martins Aizendorns, kurš ieguva 13 punktus no 18 iespējamiem. 2. - 4.vietu dalīja Jans Grunendaiks (Nīderlande), Guntis Valneris (Latvija) un Aleksandrs Getmanskis (Krievija) ar 12 punktiem no 18 iespējamiem. Pat turnīra koeficients visiem bija vienāds. Vien papildkritēriju 3. rādītājs spēlētājus sarindoja augšminētajā secībā.

Raivis Paegle, Latvijas Dambretes federācijas valdes loceklis


Fotogrāfijā no kreisās uz labo: sacensību galvenais organizators Ibrahim Ismailov (Turcija); Jans Grunendaiks (Jan Groenendijk; Nīderlande): 2.vieta sacensībās; Martins Aizendorns (Martin van IJzendoorn; Nīderlande): 1.vieta sacensībās; Guntis Valneris (Latvija): 3.vieta sacensībās.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites