Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Lielformāta ziedu izgatavošanas meistarklase
Sabiiedrība > Atpūta
29.09.2021
Birzgales Tautas namā Senioru diena
Kultūra > Atpūta
01.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Pandēmijas laikā dambretes turnīri klātienē nenotiek. Dambrete tiek spēlēta tiešsaistē, izmantojot internetu – sūtot gājienus caur e-pastu. Šādus turnīrus sauc par elektroniskajiem.

Elektroniskos turnīrus galvenokārt organizē Krievijas vadošie šīs senās spēles cienītāji. Tajos piedalās arī citu valstu dambretisti un parasti tos nosauc bijušo spēcīgāko dambretistu vārdos.

Šādos turnīros mīl piedalīties mūsu novadnieks Vaclavs Griņevičs. Vaclavs ir pensionārs. Visu mūžu veltījis dzīvnieku veselības aprūpei – veterinārārsts. Tagad aktīvi pievērsies dambretes spēlei. Pirms interneta plašas pielietojamības dambreti spēlēja, sūtot gājienus pa pastu, tos rakstot uz pastkartēm. To sauca par korespondencdambreti.

Tad, lūk, vienā no šādiem starptautiskiem korespondencdambretes turnīriem, kuru organizēja Nīderlandieši, pirms 20 gadiem (2001.gadā) ļoti veiksmīgi nospēlēja divi Latvijas pārstāvji: Aivars Remesis no Ogres un Vaclavs Griņevičs no Rembates. Aivaram izdevās izcīnīt 1.vietu par kuru viņam piešķīra starptautiskā sporta meistara nosaukumu. Vaclavs izcīnīja 2.vietu. Vaclavam par 2.vietu piešķīra Pasaules Dambretes federācijas sporta meistara titulu. Jānorāda, ka starptautiskā meistara tituls ir vienu soli augstāks par Pasaules Dambretes federācijas meistara nosaukumu.

Tagad par galveno. Tikko ir beidzies Krievijas pārstāvju organizētais starptautiskais A.Potapova piemiņai veltītais elektroniskais turnīrs, kurš sākās pirms 5 mēnešiem (2021.gada 25.janvārī). Turnīra sastāvs bija ļoti spēcīgs. Piedalījās 22 dambretisti no kuriem 4 lielmeistari (augstākais tituls), 12 starptautiskie meistari, 2 Pasaules Dambretes federācijas meistari, 2 nacionālie meistari un 2 meistarkandidāti. Vaclavs nospēlēja vienkārši lieliski! Ar vienādu punktu skaitu dalīja pirmo trešo vietu. Pēc papildus kritērijiem (koeficienta) ieņēma 2.vietu. Nezaudēja nevienu partiju, izcīnīja 6 uzvaras un pārējās nospēlēja neizšķirti. Ar šādu rezultātu pietika, lai izpildītu turnīrā noteikto starptautiskā sporta meistara normu. Līdz ar to apsveicam Vaclavu ar augstā sportiskā nosaukuma iegūšanu!

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites