Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Pagājušajā nedēļas nogalē, 9. un 10.oktobrī, Tomes pagastā Ogres novadā lieliskos laikapstākļos veiksmīgi tika aizvadīts šīs sezonas IFSS (International federation of sleddog sports) Pasaules kausa ceturtais posms kamanu suņu sportā un vienlaikus arī ikgadējās “Latvian Open” sacensības, ko rīkoja biedrība “Zemu lidojoši suņi” kopā ar Latvijas Kamanu suņu sporta federāciju. Latvijas sportisti parādīja meistarību, izcīnot vairākas godalgotas vietas, tajā skaitā piecas uzvaras, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Organizatori Ģirts un Sandra Eldmaņi šoreiz par Pasaules kausa posma norises vietu bija izvēlējušies ainavisko Rata kalna apkārtni Tomes pagastā. Trase bija interesanta, kalnaina un arī nedaudz sarežģīta. Uz sacensībām Latvijā bija atbraukuši vairāk nekā simts suņi un pāri par 80 dalībniekiem no sešām valstīm – visām Baltijas valstīm, kā arī no Čehijas, Krievijas un Ukrainas. Pasaules kausa posmā un “Latvian Open” bija 4 disciplīnas – kanikross (skrējējs ar suni), baikdžorings (MTB riteņbraucējs ar suni), 1 un 2 suņu skūteri un 4 – 8 suņu velokamanas.  Pēc suņu šķirnēm bija ierastais dalījums divās klasēs – FCI Nordic (ziemeļu šķirņu suņi) un Open (jebkuras šķirnes un bezšķirnes suņi). Dalībnieki sestdien 4,7km garajā trasē aizvadīja pirmo braucienu, bet svētdien notika otrais brauciens, abu dienu rezultātus skaitot kopā.

Abas dienas ātrākais no visām grupām bija rīdzinieks Aleksis Merga, svinot uzvaru baikdžoringā vīriešiem un otrajā un trešajā vietā atstājot spēcīgos dalībniekos no Ukrainas un Krievijas. Sievietēm Open klasē cerības pārējām neatstāja pasaules čempione Hana Štipalova no Čehijas, kura tuvākās sekotājas no Krievijas apsteidza par pusotru minūti. Labākā no Latvijas bija 4.vietu ieguvusī rīdziniece Ginta Kleinberga. Tikmēr Nordic klasē baikdžoringā sievietēm trešo uzvaru šosezon svinēja pasaules kausa līdere no Carnikavas Elīna Klindžāne, aiz sevis dažu minūšu attālumā atstājot Eviju Ziediņu un Jūliju Osipovu.

Kankrosā vīriešiem, pēdējā brīdī no starta atsakoties ātrajam lietuvietim Bogdanam Karpovičam, abas dienas ātrākos laikus uzrādīja Ivars Šabanovs, tiekot pie pirmās uzvaras šosezon un aiz sevis atstājot Igoru Martinovu un Evertu Janušauski. Pirmās dienas vicelīderis Dagnis Boltrikovs beigās palika ceturtais. Sievietēm dominēja spēcīgās Krievijas izlases pārstāves, aizņemot visu godalgoto trijnieku, bet 4.vietu ieguva labākā mūsu pārstāve Dace Almane no “Zemu lidojošie suņi”. Kamanu kategorijā otrajā dienā viena suņa saslimšanas dēļ sacensības neavrēja turpināta pasaules čempione un līdere pēc pirmās dienas Indre Daujotiene no Lietuvas, godalgas sadalot Krievijas un Igaunijas pārstāvjiem.

Skūteru kategorijā spēcīga sastāva Open klasē trešās vietas ieguva abi “Dog Sport Carnikava” pārstāvji Artūrs Jakobsons un Arvis Grigāns, pasaules kausa līderiem Artūram to paveicot viena suņa kategorijā aiz pasaules čempiones Špitalovas un panākumus guvušās krievietes, bet Arvim aiz pasaules kausa līdera Andreja Banova no Krievijas un pasaules čempionāta medaļnieka Mihala Ženišeka no Čehijas. Pirmās vietas mazāk spēcīgā konkurencē Nordic klasē nopelnīja Kaspars Krievs un Raitis Alekss.

Bez saviem startiem kanikrosā neizpalika arī paši jaunākie “Latvian Open” sacensību dalībnieki – bērni, kuri bija sadalīti trijās grupās – no 5 līdz 13 gadu vecumam.

Organizators Ģirts Eldmanis: “Esam priecīgi par veiksmīgi aizvadītām sacensībām. Vēlētos pateikties. Vēlētos pateikties visiem: atbalstītājiem par sarūpētajām balvām; sportistiem, kuri mēroja ceļu no tuvākām un pavisam tālām vietām, par sportisko garu un pozitīvajām emocijām. Uz tikšanos nākamajās sacensībās!”

244953299_6452559258120091_3174474244916474241_n
244953299_6452559258120091_3174474244916474241_n
Almane
Almane
Andreic_Trestj
Andreic_Trestj
Bruvere
Bruvere
Darbinieks
Darbinieks
Daujotiene
Daujotiene
Grigans
Grigans
Hermann
Hermann
Jakobsons
Jakobsons
Kids
Kids
Kids_2
Kids_2
Kleinberga
Kleinberga
Klindzane
Klindzane
Krievs
Krievs
Linde
Linde
Martinovs
Martinovs
Merga
Merga
Naydenko
Naydenko
Sezemov
Sezemov
Shabanovs
Shabanovs
Sheremet
Sheremet
Sniega_suni
Sniega_suni
Stipalova
Stipalova
Vorobeva
Vorobeva
Zarzeck_Kleinb
Zarzeck_Kleinb
Zenisek
Zenisek
Zvilna
Zvilna
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites