Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Sperti pirmie soļi Pierīgas tūrisma asociācijas veidošanai.

Š.g. 26.novembrī norisinājās atklātā ZOOM diskusija, kurā tika aicināti piedalīties interesenti, lai runātu par jaunas organizācijas veidošanu, kas sekmētu Pierīgas tūrisma attīstību. Tiešsaistē kopumā piedalījās vairāk kā 60 dalībnieku, lielākā daļa no tiem tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Pasākumu atklāja un arī moderēja Alīna Lukjanceva (Pierīgas partnerība) un sākumā EXIT RĪGA projekta vadītājs Juris Žilko iepazīstināja ar tūrisma reģiona mērķiem un vīziju. Tālāk tika prezentēti identificētie pieci darbības virzieni, kuriem nepieciešams izstrādāt rīcības plānu. Par problemātiku un nepieciešamību interešu pārstāvniecībā organizācijās un valsts institūcijās savā pieredzē dalījās Zane Dūšele (kempings "Dūšeļi"), gatavo produktu veidošanas un pārdošanas vajadzībā dalījās Gundega Pumpure (SIA "Vulfas kundze"), par kvalitātes uzraudzības pamatlietām un to svarīgumu runāja Edgars Ražinskis (Rīgas plānošanas reģions), par Pierīgas gidu tīkla izveidošanu stāstīja Kristīne Sprule (tulce, gide), bet par pašvaldību atbalstu Pierīgas tūrisma uzņēmējdarbības veicināšanai caur EXIT RĪGA zīmolu runāja Aiva Vancāne (projekts "Tūrisms kopā"). Savukārt, par neseno pieredzi jaunas asociācijas dibināšanā dalījās Matijs Babris (Latvijas Dabas tūrisma asociācija).

Diskusijas dalībnieki tika aicināti balsot par prioritārajiem virzieniem, kuri būtu jāakcentē kā galvenie. Vairāk kā trešdaļa dalībnieku nobalsoja par jaunu produktu veidošanu, bet par svarīgiem atzina arī interešu pārstāvniecību un EXIT RĪGA sadarbības koordinēšanu.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izteikties par to, kam būtu jāpievērš uzmanība veidojot jaunu asociāciju un kā iesaistīt jaunas organizācijas tās darbībā un sadarbībā. Apkopojot izteiktos viedokļus, komentārus un ierosinājumus, ir gūti lieliski ieteikumi, kas noteikti tiks ņemti vērā pie tālākā darba pie asociācijas veidošanas. Vēlamies pateikties dalībniekiem par aktīvu iesaisti.

Decembrī tiks izstrādāti organizācijas statūti un jaunajā gadā tiks izstrādāts rīcību plāns katram no darbības virzieniem.  Aicinām līdzdarboties Pierīgas tūrisma asociācijas veidošanā, pieteikšanās, rakstot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

EXIT RĪGA ir tūrisma reģiona zīmols, kas apvieno tuvējos Pierīgas novadus, piedāvājot plašas tūrisma un izklaides iespējas vien 50 kilometru rādiusā ap galvaspilsētu. Vairāk www.exitriga.lv   Informāciju sagatavoja:
Aiva Vancāne
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites