Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Vasara ir laiks, kad bērni un jaunieši izbauda brīvdienas un atpūšas no saspringtā mācību laika. Nenoliedzami, viens no lielākajiem bērnu vasaras priekiem ir saldējums un dažādi citi našķi, kas, nenoliedzami, atsaucas arī uz bērnu zobu veselību.

 

Rūpes par zobiem sākas jau agrā vecumā, līdz ar to vecākiem būtu pastiprināti jāuzrauga bērnu mutes higiēna, kā arī jāmācā bērniem pašiem rūpēties par savu veselību, jo nereti mazie nebēdņi cenšas izvairīties no šī visnotaļ svarīgā ikdienas rituāla, kā zobu tīrīšana. Agrīnā vecumā ļoti svarīga ir bērna vecāku attieksme pret zobu kopšanu, kas veido vispārējo bērna priekšstatu par zobārstniecību.

Veselības centrs „Adoria” aicina vecākus pievērst uzmanību savu bērnu mutes higiēnai un veselībai, lai jau bērnībā nerastos nopietnas zobu problēmas, kuras var ietekmēt turpmāko mutes veselības stāvokli. „Vecāku aizņemtība, nepareiza zobu tīrīšana un lielā bērnu kāre pēc saldumiem bieži vien ir galvenaie iemesli, kāpēc maziem bērniem nākas pavadīt laiku zobārstniecības kabinetā. Jaunie piena zobi nav tik stipri, tāpēc tie dažādu faktoru ietekmē bojājas. Priecē, ka ir vecāki un vecvecāki, kuri, neskatoties uz bērna bailēm, regulāri ved uz centru, lai pārbaudītu jaunos zobus”, apgalvo veselības centra “Adoria” zobārste Līga Štagare. Zobārsta apmeklējums ne tikai ļauj uzlabot zobu stāvokli, bet arī sniedz iespēju noskaidrot, kā pareizi rūpēties par zobiem tupmāk.

Sākt mutes dobuma kopšanu ieteicams jau ar pirmo piena zobu parādīšanos. Sākumā šo pienākumu uzņemas vecāki, taču bērniņam kļūstot vecākam ir jāsāk paskaidrot, cik svarīgi ir regulāri un pareizi tīrīt zobus. Vajadzības gadījumā ir iespēja vērsties arī pēc palīdzības pie bērnu stomatologa. Pieredzējuši ārsti pastāstīs bērnam par pareizu zobu tīrīšanas tehniku saprotami, interesanti un aizraujoši.

Ļoti svarīgs nosacījums veselīgiem zobiem ir pareizs uzturs. Galvenais bērnu un pusaudžu zobu ienaidnieks ir saldie un skābi saturošie gāzētie dzērieni. Nepareizs uzturs kopā ar sliktu mutes dobuma higiēnu neapšaubāmi radīs zobu saslimšanas un izjauks bērna organisma līdzsvaru kopumā.

Veselības centrs piedāvā zobārstniecības pakalpojumus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Jaunās zobārstniecības iekārtas padara zobu labošanas procesu nesāpīgāku, līdz ar to bērniem pamazām pazūd bailes un nepatika pret procedūrām. Rūpēs par mūsu jaunatnes veselību, veselības centrs “Adoria” ir gatavs rast iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam nodrošināt zobu aprūpi bez maksas. „Adoria” aicina savlaicīgi pievērsties bērna veselībai un izmantot vasaras brīvlaiku, lai atnāktu uz bezmaksas pārbaudēm, kā arī saņemt konsultācijas no centra zobārstiem.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites