Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Projektu jaunumi


Jaunatnes jomas Starpnovadu sadarbības projekta “KOPĀ. LABĀK.” domnīca “Brančs jauniešiem KOPĀ LABĀKAI IZAUGSMEI”.

17. martā Zoom platformā tikās Starpnovadu projekta “KOPĀ. LABĀK.” iesaistītie Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles jaunieši ar vēlmi līdzdarboties un strādāt pie jaunās Ogres novada jauniešu domes izveides, kā arī izteikt idejas brīvprātīgā darba sistēmas uzlabošanai. Prieks par visu novadu jauniešiem, kuri aktīvi diskutēja, līdzdarbojās aktivitātēs un iesaistījās uzdevumos, izteica viedokli un pārdomas par vietām katrā novadā, kuras viņus iedvesmo, kā arī minēja vietas, kuras būtu jāuzlabo, lai vide, kurā atrodamies, kļūtu pievilcīgāka. Pasākuma laikā tika pozitīvi vērtēta arī Ogres novadnieka aplikācija, kurā iespējams ne tikai uzzināt par jaunumiem Ogres novadā, bet arī informēt pašvaldību par aktuāliem uzlabojumiem, un iespēja ierosināt kādu labu ideju attīstībai.

Jauniešu atzīmētās iedvesmas vietas bija ne tikai jau zināmie tūrisma galamērķi katrā novadā, bet arī, iedvesmojošie Ogres Zilie Kalni un Dubkalnu ūdens krātuve, Brīvības iela Ogrē un mūsdienīgais objekts Digitālā strūklaka, pasākumu norises un pastaigas vieta Lielvardē - Rembates parks, sakoptais Ikšķiles centra laukums, skaistās Daugavas promenādes un sakoptā pludmale Ķegumā un Ikšķilē (Daugava arī simboliski vieno visus četrus novadus), bet jaunieši atzīmēja arī citas vietas:

       
        

Jauniešu ieteikumos, kas būtu jāuzlabo, lai vide būtu pievilcīgāka un viņi justos labāk, tostarp ir Jumpravas brīvdabas estrāde, ceļu infrastruktūras labiekārtošana Lielvārdē, Ķeguma novadā un Ogres novadā, degradēto teritoriju un ēku sakopšana un labiekārtošana, parku un atpūtas vietu savlaicīga sakopšana, vizuālā stāvokļa uzlabošana un labiekārtošana, kā arī velo celiņu izbūve, savienojot esošās novadu teritorijas, kā arī citas vietas:

       

Pasākumu vadīja neformālās izglītības speciāliste Sintija Lase, kura veicināja jauniešos ieinteresētību līdzdarboties, palīdzot jauniešiem izprast un pašvaldību speciālistiem ieskicēt nākotnes apvienoto novadu vīziju un ievirzes jauniešu domes izveidē, kā arī pasākuma laikā tika radīts priekšstats un izpratne par to, kas ir brīvprātīgais darbs.

Nākošais pasākums jau 24.martā ar jaunapvienoto novadu pašvaldības iestāžu darbiniekiem, uzņēmējiem un organizācijām par brīvprātīgā darba sistēmu un skolēnu vasaras nodarbinātību. Aprīlī plānojam kopīgu tikšanos jauniešiem un darba devējiem “Darba birža”, kurā par brīvprātīgo darbu un iespējām diskutēs jaunieši un pašvaldības iestāžu darbinieki un organizācijas.

Kopumā šajā projektā paredzētas arī vēl citas jauniešiem saistošas aktivitātes – pieredzes apmaiņas brauciens uz kādu Latvijā zināmu Jauniešu domi, saliedēšanās pasākums, piedalīšanās simulācijas spēlē “Jauniešu domes vēlēšanas” (visi pasākumi plānoti, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus).

Rezultātā paredzam, ka jaunieši un brīvprātīgā darba devēji iegūtās zināšanas un pieredzi varēs izmantot nākotnes kopējā četru novadu sadarbības plāna iezīmēšanā.
 
Projekts “KOPĀ. LABĀK.” tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

  

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites